پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۷۸۰۴
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۱
استاندار لرستان گفت: ظرف ۱۰ روز تا ۲ هفته آینده قیمت مرغ در بازار به روال عادی خود باز می‌گردد و این افزایش قیمت مقطعی است.

شعارسال: سید‌موسی خادمی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: روند بالا رفتن قیمت مرغ علت‌های گوناگونی دارد که با برنامه ریزی انجام شده ظرف 10 روز تا دو هفته آینده نرخ آن در بازار به روال عادی خود باز می‌گردد چراکه این افزایش مقطعی است.

وی با اشاره به اینکه مکانیسم بازار وقتی درست عمل نمی‌کند مشکل کنترل و نوسان قیمت در بازار داریم افزود: تعزیرات روی بازار و مرغداری‌ها نظارت جدی‌تری داشته باشد؛ سازمان جهاد کشاورزی استان وظیفه دارد در این ایام هر شب 140 تن مرغ را به کشتارگاه‌ها تحویل دهد همچنین دامپزشکی موظف به نظارت بر تحویل از مرغداری و انتقال به کشتارگاه‌ها است.

استاندار لرستان عنوان کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت استان نیز وظیفه تحویل مرغ به واحدهای صنفی و کنترل قیمت در بازار را بر عهده دارد؛ از دلایل بالا رفتن قیمت مرغ می‌توان به تولید کم، خروج زیاد از استان و یا افزایش مصرف اشاره کرد که هر کدام راهکار خاص خود را دارند.

وی بیان کرد: مردم استان اطمینان داشته باشند که تمام توان خود را در این زمینه به کار خواهیم گرفت حتی اگر نیاز باشد به سمت سیاست‌های تنظیم بازار نیز خواهیم رفت.

خادمی با تاکید بر اینکه قیمت‌ها بر اساس میانگین استان‌ها و البته با دیدگاه کاهشی تنظیم شوند تصریح کرد: اگر تولید کمتر از بازار بود سیستم ذخیره وارد کار شود همچنین باید خروجی مرغ از استان ممنوع شود و آن را کنترل کرد؛ دولت از هیچ گونه حمایت تولیدکنندگان کوتاهی نمی‌کند و اجازه نخواهیم داد که فرد و یا یک واحد تولید کننده در بازار اختلال ایجاد کند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار:27مرداد1398 ، کدخبر: 2077791: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین