پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۱۴۹
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه گفت: اصلاح ساختار قوه قضاییه نهایی نشده و احتمالا برخی معاونت‌ها ادغام و هر زمانی که نهایی شد ابلاغ می‌شود.معاون اول قوه قضاییه با اعلام اینکه مبارزه با فساد و تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها بدون تبعیض و با قدرت ادامه دارد، عنوان کرد: اصلاح ساختار قوه قضاییه نهایی نشده و احتمالا برخی معاونت‌ها ادغام و هر زمانی که نهایی شد ابلاغ می‌شود.

شعار سالحجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و با تأکید بر اینکه مصمم هستیم در گام دوم انقلاب در تحقق عدالت و عدالت در توزیع امکانات گام برداریم، اظهار داشت: قوه قضاییه با کسانی که سوء استفاده و قانون را دور می‌زنند، انحصار در منافع شخصی ایجاد و یا انباشت ثروت از طریق نامشروع داشته باشند بدون اغماض و تبعیض برخورد خواهد کرد.

وی بیان داشت: از مردادماه سال 97 با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمن و افراد سودجویی که با بازی در زمین دشمن بر معیشت مردم فشار وارد می‌کردند از رهبری اجازه عبور از برخی قوانین دست و پاگیر را گرفتیم که تاکنون در این زمینه پرونده‌های بسیار تشکیل و با محاکمه به اعدام و حبس‌های طولانی مدت محکوم شدند.

معاون اول قوه قضاییه با اعلام اینکه مبارزه با فساد و تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها بدون تبعیض و با قدرت ادامه دارد، عنوان کرد: اصلاح ساختار قوه قضاییه نهایی نشده و احتمالا برخی معاونت‌ها ادغام و هر زمانی که نهایی شد ابلاغ می‌شود.

محسنی‌اژه‌‌ای با اشاره به نشر برخی اکاذیب در فضای مجازی، مطرح کرد: امروز از طریق فضای مسموم مجازی برخی از مسائل مطرح و متأسفانه دروغ‌های بسیاری را بین مردم پمپاژ می‌کنند که گاهی برای مردم مشتبه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید مردم توجه داشته و اخبار را از طریق فضای مجازی دنبال نکنند، متذکر شد: مردم باید اخبار را طریق مراجع رسمی دنبال کنند تا حق و باطل قاطی نشود و خسارت مادی و معنوی به کسی وارد نشود.

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر برگزاری علنی برخی پرونده‌های بزرگ مانند برادر رئیس جمهور و طبری، اعلام کرد: هر مقداری که قانون اجازه بدهد دادگاه ها علنی برگزار خواهد شد.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به وضعیت پرونده‌های قضایی خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: در این استان به طور نسبی وضعیت پرونده‌ها از لحاظ وقت رسیدگی و قدمت خوب اما باید بهتر شود.

وی گریزی به پرونده‌های مواد مخدر در استان خراسان‌جنوبی زد و بیان داشت: یکی از این مسائل موجود در ان استان پرونده‌های مواد مخدر است که عمدتا مربوط به نیروهای غیربومی است اما باید با همکاری تمام دستگاه‌ها آمار این پرونده‌ها در استان کاهش یابد.

معاون اول قوه قضاییه با تأکید بر اینکه در این استان پرونده‌های مربوط به جرائم خشن و مسائل امنیتی بسیار کم است که این مهم ناشی از تدین و احساس مسؤولیت مردم این خطه است، تبیین کرد: امیدواریم با حضور رئیس کل جدید دادگستری خراسان‌جنوبی که سالیان زیادی را در استان سیستان و بلوچستان سخت کار کرده شاهد توفیقاتی در استان باشیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری انتخاب ، تاریخ انتشار 28مرداد 98، کد خبر: 496446، www.entekhab.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین