پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۸۵۱
تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
بر اساس آمارهایی که از سایت فائو استخراج کرده است ایران با تولید ۱۴/۵ میلیون تن گندم در سال ۲۰۱۸، در رتبه سیزدهم بزرگترین تولیدکنندگان گندم در جهان قرار گرفته است.

شعارسال: بر اساس آمارهایی که  از سایت فائو استخراج کرده است ایران با تولید ۱۴/۵ میلیون تن گندم در سال ۲۰۱۸، در رتبه سیزدهم بزرگترین تولیدکنندگان گندم در جهان قرار گرفته است.

 بر اساس آمارهایی که خبرنگار «نود اقتصادی» از سایت فائو استخراج کرده است ایران با تولید ۱۴/۵ میلیون تن گندم در سال ۲۰۱۸، در رتبه سیزدهم بزرگترین تولیدکنندگان گندم در جهان قرار گرفته است.

بر اساس این آمار، اتحادیه اروپا با تولید ۱۳۷ میلیون تن در رتبه اول، چین با تولید ۱۳۱ تن در رتبه دوم و هند با تولید ۹۹ میلیون تن در رتبه سوم قرار دارند.

قابل ذکر است با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران و واقع شدن کشورمان در یک منطقه آب‌وهوایی خشک و نیمه خشک، در مقایسه با کشورهای پرآب این میزان تولید گندم یک موفقیت بزرگ برای کشاورزی ایران محسوب می‌شود.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری نود اقتصادی ،تاریخ انتشار: 98،کدخبر:1 شهریور 2122519،www.90eghtesadi.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین