پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۸۴۳۸
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۴
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: امسال اعتباری برای رتبه‌بندی معلمان پیش‌بینی شده است و این طرح در نیمه دوم سال با اطمینان اجرا می‌شود.
شعار سال:وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: امسال اعتباری برای رتبه‌بندی معلمان پیش‌بینی شده است و این طرح در نیمه دوم سال با اطمینان اجرا می‌شود.

محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاح 2 مدرسه در پلدختر گفت: این مراسم جشن مسؤولیت پذیری اجتماعی و همکاری همه برای کاستن از مشکلات دیگران و کمک به پیشرفت کشور است.

وی با بیان اینکه در طول دوره زندگی ما رویدادهای متعددی اتفاق می‌افتد، رویدادهایی که بعضا کم نظیر یا بی نظیر است، تصریح کرد: سیلی که در لرستان و پلدختر و بخش معمولان اتفاق افتاد در برخی از موارد دوره زمانی‌اش قابل شناسایی نیست و شاید صد سال است که تکرار نشده است؛ اعتقاد من این است بزرگتر از این رویداد، رویدادی است که امروز به خاطرش جمع شده‌ایم و آن هم نوع مواجهه مردم با سیل است.

وزیر آموزش‌ و پرورش با تأکید بر اینکه در کنار سیل ویرانگر، سیل همکاری و تعامل در این منطقه شکل گرفت و مردم خوب لرستان از تمام کشور مردمانی را دیدند که برای کمک و مساعدت آمدند، افزود: بزرگی این اتفاق از بزرگی سیل بیشتر است.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌هایی که در آموزش و پرورش تعقیب می‌کنیم، کشاندن مدرسه به میان جامعه و ارتباط برقرار کردن مدرسه با خانواده، جامعه محلی و ... است، گفت: این پیوندها و همکاری‌ها آن چیزی است که در جستجوی آن هستیم؛ هدف نظام تعلیم و تربیت، پرورش انسان‌هاست و یکی از مهم‌ترین وجوه تربیت، حس تعاون و همکاری است.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز کارهای بزرگی در ایران کرده اند، تصریح کرد: خیرین مدرسه‌ساز در دو دهه اخیر بیش از ۱۱۳ هزار کلاس درس ساخته‌اند و دانش‌آموزان را بهره‌مند کرده‌اند.

وزیر آموزش‌ و پرورش در ادامه با ذکر نام مرحوم حافظی که مجمع خیرین مدرسه ساز را پی‌ریزی کرد، افزود: امروز مجمع خیرین مدرسه‌ساز به یک درخت تنومندی تبدیل شده است؛ باید در برابر عظمت و بزرگی خیرین سر تعظیم فرود آورد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه نیروی انسانی در آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های من است، اظهار کرد: تمام تلاش من و همکارانم این است که چطور می‌توانیم مشکل را به نحو مناسبی حل کنیم؛ اگر نظام تعلیم و تربیت بخواهد به ماموریت‌های خود خوب عمل کند باید این دغدغه را نداشته باشد و معلم توانمند و مجهز باید بتواند کار خود را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه نیروهای انسانی ما همه نگران آینده خود باشند مطلوب ما نیست، از کوچکترین تلاشی برای حل مشکل دوستان دریغ نمی‌کنیم.

وزیر آموزش‌ و پرورش یادآور شد: آیین‌نامه به کارگیری آموزشیاران نهضت و حق‌التدریس‌ها در هیأت دولت به تصویب رسیده و شیوه‌نامه هم به استان‌ها ابلاغ شده، تمام تلاش مدیران استانی این است که این کار با سرعت و دقت انجام شود.

حاجی میرزایی همچنین در خصوص رتبه‌بندی معلمان گفت: این کار جزو مسؤولیت‌های ماست؛ امسال در بودجه اعتباری پیش بینی شده و در نیمه دوم سال با اطمینان انجام می‌شود.

وی افزود: آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در نوبت طرح در دولت است و هر زمانی که رتبه‌بندی ابلاغ شود از ابتدای مهر ۹۸ اِعمال می‌شود.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس،تاریخ انتشار:19مهر1398،کد خبر:13980719000119،www.farsnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین