پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۴۹۸۷۵
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
صفحه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب نظر ایشان درباره تخت جمشید را بازنشر داد.
شعارسال: به مناسبت بازدید مقام معظم رهبری در تاریخ ۲۱ آذر ۱۳۶۷ از تخت جمشید، توییتر منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب نظر ایشان را که پس از بازدید از این بنای تاریخی بیان کرده بودند، منتشر کرد. بر اساس نظر رهبری در ساخت این مکان باستانی از هنر و استعداد مثال زدنی استفاده شده و این در حالی است که زیبایی بنا در کنار ظلم حاکم وقت در حاشیه رفته است.

متن توییت منتشر شده به این شرح است:

" در بازدید از ⁧ #تخت_جمشید⁩، دو نکته درکنارهم دیدم:

۱. هنر واستعدادبشر؛ که بدون ابزارپیشرفته وفقط باهمت آثاری ساخت که اعجاب‌انگیز است.

‏۲. سلطه ظالمانه؛ که ازآن هنر، تخت قدرت ساخته و بر کبریاى ظالمانه خودافزوده.

‏در این آثار میتوان تاریخ ایران و سنتهاى الهى را مشاهده کرد؛ از آن حراست کنیم. "همچنین در ادامه متن ارسالی صفحه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب در شبکه اجتماعی اینستاگرام را نیز در همین رابطه مشاهده می‌کنید:

" در بازدید از آثار تاریخى #تخت_جمشید دو نقطه روشن را در کنار یک دیگر دیدم:

نخست؛ هنر و ذوق و استعداد درخشانى را که از مواد طبیعى بدون کمک و ابزار پیشرفته و فقط با همت و قدرت بشرى آثارى پدید آورده که پس از ده‌ها قرن براى بشر امروزى اعجاب‌انگیز است.

‌سپس در کنار آن سلطه و جبروت ظالمانه‌اى را که از آن سرچشمه جوشان تخت قدرتى ساخته و بر آن بالا رفته و از آن بر کبریاى ظالمانه فردى بسى افزوده و همان‌طور که در کتیبه‌ها آمده، کسى فرمانرواى بسیارى شده است...

این آثار را ما باید گنجینه و ذخیره ارزشمندى بدانیم که در آن مى‌توان تاریخ را در انسان و ایران را و ایرانى را و عملکرد و سنّت‌هاى الهى را مشاهده کرد و باید آن‌ها را حراست کنیم.

‏ ۲۱ آذرماه ۱۳۶۷ آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای در جریان سفر به شهرستان مرودشت استان فارس، به بنای باستانی ‎تخت جمشید رفتند و از آن بازدید کردند. "

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار: 22 آذر  1398 ، کدخبر: 7170984 ، www.yjc.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین