site traffic analytics رضوانی‌فر فرمانده جوان جنگ اقتصادی در سنگر شستا | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۶۲۹۸۱
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
در زمان مدیریت رضوانی فر و باوجود شرایط تحریمی حداکثری و جنگ اقتصادی آمریکا و کشورهای اروپایی علیه جمهوری اسلامی، سرمایه‌ها و دارایی‌های شستا نسبت به اوایل سال ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

شعار سال: شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی یا همان شستا درگذشته‌ای نه‌چندان دور که محمد رضوانی فر را در مدیریت خود نداشت، به حیاط‌خلوتی تبدیل‌شده بود که بعضاً افراد بی‌کفایت و کسانی که در سایر شرکت‌ها جایی برایشان پیدا نمی‌شد و برخی که به دنبال منابع مالی بودند، واردش می‌شدند. این شرکت بزرگ و ثروتمند حرف‌وحدیث‌های بسیاری را یدک می‌کشید.

شستا تا سال ۹۶ قریب به ۴۰ شرکت زیان‌ده داشت؛ زمانی که تحریم‌ها مانند الآن شدید و طاقت‌فرسا نبود. در زمان مدیریت رضوانی فر اما باوجود شرایط تحریمی حداکثری و جنگ اقتصادی آمریکا و کشورهای اروپایی علیه جمهوری اسلامی، سرمایه‌ها و دارایی‌های شستا نسبت به اوایل سال ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

قطعاً نظام سلطه و استکبار برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکرده و نمی‌کند و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ایران باید قوی شود. در بعد نظامی قوی شده‌ایم و باید در حوزه اقتصادی هم قوی شویم.

اکبر ترکان، درباره شرایط کنونی شستا، با اشاره به فهرستی از شرکت‌های زیان‌ده شستا که درگذشته منتشرشده بود، می‌گوید: امروز خوشحالم اعلام کنم در حال حاضر ما فقط ۷ شرکت زیان‌ده داریم.

رئیس هیئت‌مدیره شستا با تأیید حسن مدیریت رضوانی فر مدیرعامل شستا، گفت: «با اصلاح ساختار شرکت‌های زیان‌ده از زیان‌دهی خارج شدند، برخی شرکت‌ها ادغام و چند شرکت منحل شدند. اصلاح ساختاری که به همت مدیرعامل شستا انجام‌شده یک اصلاح ساختار اساسی است.»

وی با تأکید بر اینکه بخش دیگری از اصلاحاتی که مدیرعامل شستا انجام داده است، دفع هزینه‌های زائد است، افزود: بیش از ۴۰ شرکت که در تهران و شهرهای بزرگ دفتر مرکزی داشتند دفاتر مرکزی‌شان را تعطیل کرده و فرستاده به محل کارخانه، چراکه امروز با وسایل ارتباطی جدید نیاز نیست در تهران دفتری داشته باشند با جمعی از حقوق‌بگیران که موجب هزینه زائد شود.

ترکان تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای خوب محمد ‌رضوانی ‌فر مدیرعامل شستا این است که از تأسیس شرکت‌های جدید پرهیز شده و طرح‌های توسعه‌ای درون بنگاه‌های موجود انجام می‌شود.

تعداد بازدید : 5

شستا ۱۸۷ شرکت را مدیریت می‌کند؛ ۸۰ شرکت آن در داخل بورس است و ۸۷ شرکت غیر مدیریتی دارند. با مدیریت پیش رویی که رضوانی فر اساس آن را پایه‌ریزی کرده است حتماً با رشد چشمگیر اقتصادی همراه خواهیم بود.

شعار سال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت بولتن نیوز، تاریخ انتشار: 6اسفند1398 ، کدخبر: 655806: www.bultannews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین