site traffic analytics نسبت اشتغال زنان و مردان در اروپا و ایران | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۶۵۰۲۰
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
طبق آمار جدید ارایه شده توسط مرکز آمار اتحادیه اروپا، میانگین نسبت اشتغال در کشورهای عضو این اتحادیه (۲۷ کشور) در سال ۲۰۱۸ برای زنان، ۶۷٪ و برای مردان، ۷۸٪ بوده که حاکی از ۱۱ واحددرصد شکاف میان نسبت مزبور برای زنان و مردان است.

شعار سال :طبق آمار جدید ارایه شده توسط مرکز آمار اتحادیه اروپا، میانگین نسبت اشتغال در کشورهای عضو این اتحادیه (۲۷ کشور) در سال ۲۰۱۸ برای زنان، ۶۷٪ و برای مردان، ۷۸٪ بوده که حاکی از ۱۱ واحددرصد شکاف میان نسبت مزبور برای زنان و مردان است.


نسبت اشتغال برابر است با نسبت تعداد شاغلان به کل جمعیت ۲۰ تا ۶۴ ساله.

بهترین شرایط از لحاظ کمترین شکاف نسبت اشتغال بین زنان و مردان در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا متعلق به سوئد با رقم ۴ واحددرصد و با رقم ۸۰ درصد نسبت اشتغال برای زنان و بیش‌ترین شکاف مربوط به کشور یونان با شکاف ۳۰ واحددرصدی و نسبت فقط ۴۰ درصدی برای اشتغال زنان در این کشور است.

در میان اقتصادهای اروپایی غیرعضو اتحادیه اروپا، کشور ایسلند بالاترین نسبت اشتغال را هم برای مردان(۹۰٪) و هم برای زنان(۸۳٪)، داراست اگرچه که شکاف نسبت برای این کشور ۷ واحددرصد و بیش‌تر از رقم مشابه برای کشور سوئد است.

متاسفانه نسبت اشتغال در ایران برای زنان بسیار کم و از شکاف بالایی با نسبت اشتغال برای مردان، برخوردار است. این نسبت در سال ۱۳۹۷ برای مردان، ۶۴.۸٪ و برای زنان، فقط ۱۳٪ و دارای شکاف ۵۱.۸ واحددرصدی بوده که از بدترین رقم اتحادیه اروپا یعنی کشور یونان هم از لحاظ نسبت اشتغال زنان و هم شکاف نسبت، به مراتب ضعیف‌تر است!

در پاییز ۱۳۹۸، نسبت اشتغال برای زنان ایران برابر با ۱۴.۵٪ و برای مردان، ۶۴.۷٪، اعلام شده که شکاف نسبت‌ها در این فصل هم بالا و معادل ۵۰.۲ واحددرصد است.
تا چه حد پایین‌بودن نسبت اشتغال زنان در ایران را می‌توان به مسائل فرهنگی، نسبت داد؟

منبع ؛فضای مجازی

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین