پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۸۹۹۱۹
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
بعضی از اقدامات و درخواست های انجام شده در حوزه زیبایی ، می تواند نشانگانی برای بررسی وضعیت سلامت روانی متقاضیان یا علامتی برای مداخلات روانشناسانه برای اصلاح رفتار باشد . برخی از روانشناسان درخواست تتوهای غیر متعارف را از جمله این موارد دسته بندی کرده اند. با همدیگر، تصاویری از تتوهای یک تتوکار بلژیکی، روی سقف دهان جوانان را می بینیم.

شعار سال: تتو از بحث تقویت آرایش و ارتقا زیبایی خارج شده و گرایش بالایی به انتقال پیام خاص به دیگران و همچنین ترسیم نقوش و خطوط حفاظت کننده ماورائی ، پیدا کرده است. در دنیای جدید، حتی برخی از افراد ، نوعی هویت یابی را با تتو دنباله گیری می کنند.

کارکردهای جدید تتو ، باعث شده که تتو از انحصار کاربرد در ارتقا زیبایی، استفاده در گروه های حاشیه ای ، استفاده زیاد در زنان و عدم توجه مردان ، استفاده توسط افراد سن بالا و کم تمایلی جوانان و ..... ، خارج شده و نوعی همه گیری ، در حال رخ دادن باشد.

برخی از متخصصان علت این رخداد را بشدت وابسته به تغییرات فرهنگی و کاهش بدون جایگزین ایستارها ، هنجارها و ارزش هاس سنتی، گرایش بالای جامعه به خودمحوری و تقویت استقلال فردی، غفلت از سرمایه اجتماعی و تشکیل گروه های مرجع دارای برخی از رفتارهای انحرافی و .... می دانند. آنچه که تقریبا تمامی افراد صاحب نظر روی آن اتفاق رای دارند، این است که تمایل به تتوهای غیرمتعارف، می تواند یکی از نشانگان غیر قابل انکار آسیب های روانی یا اختلالات عمیق تا سطحی رفتاری باشد.

در خصوص تصاویر منعکس شده و به گزارش العالم؛ ایندی ویت بلژیکی ، متخصص خالکوبی های دائمی در بخش های غیرمتعارف بدن فعال در سالن خالکوبی خورشید بنفش شهر بروکسل ، جدیدا فعالیت های خود را در تتو کردن سقف دهان متمرکز کرده و آثاری از کارهای انجام داده خود را منتشر کرده است.

نکته جالب توجه در این تصاویر، سلامت نسبتا بالای دندان‌های جوانان بلژیکی است. مسئله‌ای که در داخل کشور، بشدت در خصوص ان مشکل داشته و داریم.

شعار سال،  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از سایت خبری عصر ایران، تاریخ انتشار 2 مرداد    99، کد خبر:   738987، www.asriran.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین