پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۴۱۲
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: رسالت اصلی سازمان نظام مهندسی هویت بخشی به مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی برای ارائه خدمات مورد نیاز بخش کشاورزی است.
شعار سال: شاهرخ رمضان نژاد در گردهمایی مجازی رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان‌ها با اشاره به کارکرد‌های مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی گفت: مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی بایستی با استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های ایجاد شده توسط سازمان نظام مهندسی، اثر وجودی خود را در عرصه‌های مختلف تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی نشان دهند.

وی اظهار داشت: ایجاد ارتباط پویا و پایدار بین مصرف کننده و تولیدکننده دانش به عنوان یک حلقه گم شده، یکی از کارکرد‌های مهم مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی می‌باشد.

رییس سازمان مرکزی با اشاره به وضعیت استقرار واحد‌های تولیدی و اعضای سازمان تصریح کرد: در حال حاضر اکثر کارشناسان و اعضای سازمان در کلانشهر‌ها و شهر‌ها مستقر هستند و این در حالی است که بیشترین کار تولیدی کشاورزی در روستا‌ها و دهستان‌ها انجام می‌گیرد.

رمضان نژاد اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با را ه اندازی و استقرار مراکز خدمات در مراکز دهستان‌ها به دنبال برقراری توازن میان وضعیت استقرار واحد‌های تولیدی و کارشناسان کشاورزی می‌باشد.

وی با اشاره به طراحی اولین سامانه هوشمند طراحی و محاسبات فنی و مالی واحد‌های تولیدی توسط اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی، گفت: با توجه به وجود مشکلات عدیده در انجام دستی محاسبات تجهیزات واحد‌های تولیدی، بهره گیری از این سامانه هوشمند موجبات افزایش بهره وری و کاهش هزینه‌ها در واحد‌های تولیدی را فراهم خواهد کرد.

شایان ذکر است در این نشست گزارش روند استقرار مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در استان‌ها توسط مجری مراکز ارائه و از استان‌های پیشرو در این زمینه تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است در بخش دیگری از نشست، مسائل و مشکلات مبتلابه در زمینه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی توسط روسای سازمان نظام مهندسی استان‌ها مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از سازمان نظام مهندسی کشاورزی، تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹، کد خبر: agrieng.org-۱۳۹۹۰۶۲۵۰۲
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین