پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۶۵۷۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه روحیه انقلابی نباید هیچ مانعی را برای انجام وظیفه، ایجاد امنیت در جامعه، ایجاد رفاه اجتماعی و عدالت به رسمت بشانسد و تمام موانع را رفع‌شدنی بداند، مولفه‌های "نیروی انتظامی مقتدر را تشریح کرد.
شعار سال: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در مراسم صبحگاه نیرو‌های انتظامی در ستاد فرماندهی این نیرو ضمن تبریک هفته ناجا، گرامیداشت یاد شهدای این نیرو و طلب عافیت برای جانبازان نیروی انتظامی اظهار کرد: آنچه در نیروی انتظامی مقتدر با صفت اقتدار که بتواند اولاً در حوزه پیش‌بینی، ثانیاً در حوزه پیشگیری و ثالثاً در حوزه برخورد زمان‌شناسانه، در مقابل تمام ناامنی‌ها و شرارت‌ها ایستادگی کند، نخست این است که بدانیم اقتدار مؤلفه‌های دارد که باید به الزامات و اقتضائات آن پایدار بود تا نیروی انتظامی ما در تمام حوزه‌ها، نیرویی مهربان، باتدبیر و مقتدر جلوه کند.

رئیس قوه قضائیه ضمن تشکر از زحمات نیرو‌های انتظامی که در جای جای کشور برای ارتقاء نظم و امنیت تلاش می‌کنند و مجاهدانه نمی‌گذارند قانون‌شکنان، افراد شرور و هنجارشکن، امنیت مردم را به مخاطره بیفکنند، تصریح کرد: نخستین مؤلفه جامعه و نیروی مقتدر، دین‌مداری و ایمان به خدا است، آنچه به انسان قدرت می‌بخشد، ذات مقدس کبریایی است.

وی با بیان اینکه قدرت و توانایی متعلق به خداوند متعال است، خاطرنشان کرد: افراد دین‌مدار به اعتبار ارتباط با قدرت لایزال الهی قدرتمند هستند، دومین مؤلفه اقتدار عبارت است از مردم عزیزی که دل در گرو خدا و دین دارند، توجه به مردم، مردم‌داری، مردم‌باوری از مؤلفه‌های مهم برای اقتدار است، قدرت در جامعه ما از آن مردم متدین است.

اتصال با مردم و مردم متدین در صحنه حماسه‌آفرین اقتدار می‌آفریند

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: آنچه دشمن را از هر اقدامی علیه مردم ما، هرگونه حمله و تعرض، بازداشته، عبارت است از مؤلفه‌های قدرت و مردم از مهمترین مؤلفه‌های قدرت هستند؛ اتصال با مردم و مردم متدین در صحنه حماسه‌آفرین اقتدار می‌آفریند.

رئیسی، ارتباط صمیمانه با مردم و خدمت‌گزاری خالصانه برای مردم، باور داشتن مردم مدتین در صحنه را اقتدار آفرین دانست و عنوان کرد: روحیه انقلابی و خطرپذیری به عنوان سومین مؤلفه قدرت‌آفرین مطرح است؛ نیروی که با اعتقاد به خدا و برای خدمت به مردم آمادگی خطرپذیری دارد، خود را در همه جا سپر قرار می‌دهد تا به مردم لطمه‌ای وارد نشود و امنیت مردم در خطر قرار نگیرد، این خطرپذیری، جان‌فشانی و ایثار اقتدار می‌آفریند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: جوانان برون‌مندی امروز در بین نیرو‌های مسلح، مردم عزیز و نیروی انتظامی آماده خطرپذیری و جان‌فشانی هستند، روز نخست ماه ربیع، روز یادآور جان‌فشانی وجود مقدس امیرالمؤمنین علی (ع) در بستر پیامبر اکرم (ص) است؛ این روز بسیار مبارک و روزی است که جلوه یک ایثار بزرگ و جان‌فشانی ماندگار، به نام امیرالمؤمنین علی (ع) ثبت شده است؛ امیرالمؤمنین علی (ع) برای حفظ جان پیامبر؛ جان جانان عالم هستی، جان خود را به خطر انداخت و این درسی به عنوان جان‌فشانی بزرگ در تاریخ بشریت است.

روحیه انقلابی هیچ مانعی را برای انجام وظیفه، ایجاد رفاه اجتماعی و عدالت به رسمت نمی‌شناسد

وی تصریح کرد: این روحیه همان روحیه انقلابی است که همواره فرماندهی معظم کل قوا از تمام نیرو‌ها و دست‌اندرکاران در کشور مطالبه دارند که باید نیروی انتظامی، قوه قضائیه، دولت، مجلس و تمام بخش‌ها انقلابی باشند، انقلابی بیندیشند و انقلابی عمل کنند؛ روحیه انقلابی نباید هیچ مانعی را برای انجام وظیفه، ایجاد امنیت در جامعه، ایجاد رفاه اجتماعی و عدالت به رسمت بشانسد و تمام موانع را رفع‌شدنی بداند، مانعی پیش روی خود نبیند و خود را قدرتمند بداند تا تمام موانع را رفع کند و برای رفع موانع، زمان‌شناسی بسیار مهم است.

این مقام عالی قضایی افزود: امروز در تاریخ اسلام، روز قیام "توابین" شمرده شده است یعنی روزی که "سلیمان ابن صرد خزاعی" برای خون‌خواهی امام حسین (ع)، جمعی را برای انتقام خون اباعبدالله (ع) گردهم آوردند تا خون‌خواهی کنند، این هم درس بزرگی برای همه ما و زمان‌شناسی است، جریان توابین، جریان مهمی در تاریخ است و درس‌های بسیاری دارد، اما درس مهم آن زمان‌شناسی است.

رئیسی ادامه داد: تفاوت بین عاشورائیان و توابین در همین نکته است، عاشورائیان در زمان مناسب به سخن ابا‌عبدالله و فریاد استغاثه ایشان لبیک گفتند؛ برای نیرو‌های مسلح ما به‌ویژه نیروی انتظامی زمان‌شناسی امر بسیار مهمی است، در زمان مناسب باید برای پیشگیری‌ها و برخورد مناسب اقدام مدبرانه‌ای صورت گیرد؛ این زمان‌شناسی برای همه در زندگی درس مهمی است و برای دست‌اندرکاران حکومت و نظام، یک نیرو، یک قاضی و یک مدیر بسیار اهمیت دارد که چگونه صورت گیرد.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: مقام معظم رهبری از نکات محوری و مهمی است که امروز برای ملت ما و نیرو‌های مسلح ما اقتدار آفریده است، ایشان امروز عمود این خیمه هستند و با هدایت‌های بصیرت‌آفرین و سخنان حکیمانه ایشان، نیرو‌های در صحنه را هدایت می‌کنند.

امروز پلیس در امریکا منفور است

وی با بیان اینکه باید بدانیم از مهمترین رموز اقتدار در نظام ما، نقطه پیشوایی و مقتدای این انقلاب و این نظام و جایگاه فرماندهی معظم کل قوا برای نیرو‌های مسلح است، گفت: اقتضائات اقتدار با اعمال خشونت تفاوت دارد، امروز پلیس‌ها در برخی نقاط دنیا مورد نفرت مردم قرار دارند، در امریکا پلیس، منفور است، چون خشونت را در مقابل عدالت‌خواهان و معترضان ریشه کرده است؛ بین قدرتمند و مقتدر بودن و اعمال خشونت فرق دارد، همچنان که بین نرمی و مهربانی و ضعف نشان دادن، تفاوت وجود دارد.

ضعف نشان دادن ممنوع و نرمی و مهربانی امری پسندیده است

این مقام عالی قضایی با تأکید بر اینکه ضعف نشان دادن ممنوع و نرمی و مهربانی امری پسندیده است، اظهار کرد: اعمال خشونت و اعمال قدرت با سلاح یا جایگاه، بر مردمی که امروز در میدان در امریکا و اروپا، عدالت‌خواهی می‌کنند و زانو بر گلوی آن‌ها قرار دادن، خفه کردن صدای آنها، نشان دادن خشونت به مردم، قدرت‌مندی و اقتدار نیست.

در مقابل سارقان حرفه‌ای قاچاقچیان موادمخدر و کالا باید مقتدرانه ایستاد

رئیسی متذکر شد: امیرالمؤمنین علی (ع) فرق بین نرمی، نرم‌خویی، مهربانی با ضعف و فرق قدرت نشان دادن و اقتدار با خشونت و خشونت‌طلبی را بیان کردند، این همان نقطه فاصلی است که در پلیس مردمی ما جلوه‌گر است، با در مقابل سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار، قاچاقچیان موادمخدر، افرادی که به‌صورت سازمان‌یافته اقدام به قاچاق کالا می‌کنند و اشرار مقتدارنه ایستاد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: با افرادی که فضای مجازی، امنیت اجتماعی و روانی جامعه را مختل و هنجارشکنی می‌کنند باید برخورد و آن‌ها را شناسایی کرد؛ اینجا موضع، قانونی است، قانون‌مدار بودن نکته مهم و محوری برای نیروی انتظامی و برای تمام افرادی است که در این میدان می‌خواهند امنیت اجتماعی را برقرار کنند.

انتظام‌بخشی در شهر‌ها و جاده‌ها باید با جدیت و قانون‌مندانه پیگیری شود

وی بیان کرد: امروز عزیزان ما که کار انتظام‌بخشی شهر‌ها و جاده‌ها را انجام می‌دهند، کار بسیار مهمی انجام می‌دهند، این انتظام‌بخشی منجر به کاهش جان باختن عزیزان در شهر‌ها و جاده‌ها می‌شود، این انتظام‌بخشی باید با جدیت و قانون‌مندانه پیگیری شود و روز به روز شاهد کاهش جان‌باختن عزیزان در شهر‌ها و جاده‌ها به خاطر بی‌نظمی باشیم.

مسئولان باید با چشمی باز نفوذ، قانون‌شکنی و ناهنجاری را رصد کنند

این مقام عالی قضائی با تأکید بر اهمیت کار مرزبانان جان‌فشان و بزرگوار که شبانه‌روز با چشمانی تیزبین از مرز نگهداری می‌کنند و تمام افرادی که مرز‌های اقتصادی و اجتماعی را در جامعه مرزبانی می‌کنند، گفت: امروز برای تمام مسئولان، مرزبانان فرهنگی، مرزبانان اقتصادی و مرزبانان اجتماعی ضرورت دارد با چشمی باز نفوذ، قانون‌شکنی، ناهنجاری را رصد کنند و در مقابل قانون‌شکنان و هنجارشکنان ایستادگی کنند، امنیت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیت در فضای خصوصی برای ما بسیار مهم و محوری است.

رئیسی با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی و همکاران ما در سراسر کشور، حامی نیرو‌های در میدان و عزیزان در نیروی انتظامی هستند که به‌صورت قانون‌مدار به عنوان ضابط قوه قضائیه در میدان عمل می‌کنند و بازوی توانای قوه قضائیه هستند، خاطرنشان کرد: اجرائیات به موقع، آگاهانه، با مهارت توسط عزیزان، به اجرای عدالت بسیار کمک می‌کند و در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در محکمه بسیار تأثیرگذار است.

رئیس قوه‌قضائیه ضمن تقدیر از جان‌فشانی، ایثارگری، خطرپذیری تمام عزیزان در نیروی انتظامی، فرماندهی این نیرو، نمایندگی مقام معظم رهبری در این نیرو و تمام فرماندهان عالی که از چهره‌های برجسته و خدمت‌گزار هستند، برای آن‌ها طلب مزید توفق کرد و گفت: ان‌شاءالله روز به روز جلوه نیرو‌های انتظامی و مسلح ما بیشتر شود و مردم عزیز، پلیسی را با سه خصوصیت مهربان، باتدبیر و مقتدر در میدان ببینند.
 
شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم،تاریخ انتشار:27مهر1399،کدخبر:2371330،www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
0
نیروی انتظامی هم نیاز به همکاری یک ارگان دولتی داره برای اینکه بتونه بر سازمان های زیر مجموعه خودش نظارت کافی رو داشته باشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
0
0
سخنان خیلی ارزشمندی داشتند آقای رییسی هر کدوم ازین ها رو اگه عملی کنیم باعث افزایش امنیت میشه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین