پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۶۸۲۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
اهل فن می‌دانند در خلق و خوی مدیران ارشد دو نوع روحیه و منش مدیریتی وجود دارد.
شعار سال: اهل فن می دانند در خلق و خوی مدیران ارشد دو نوع روحیه و منش مدیریتی وجود دارد، برخی افرادی هستند ضعیف و ناتوان و کوچک، این افراد وقتی که با هر شکل و روشی به پست های کلان مدیریتی می رسند چون خود کوچک هستند و در خود توان مدیریتی و اعتماد به نفس کار کردن با مدیران قدر را نمی بینند هیچ راه و چاره ای ندارند جز اینکه معاونین و مدیران زیردست خود را از افراد کوچکتر، ضعیف تر و ناتوان تر از خود و صرفا بله قربان گو انتخاب کنند تا به این ترتیب بتوانند ضعف مدیریت و کوچکی خود را بپوشانند و افسار کار از دستشان خارج نشود. در چنین شرایطی هویداست که آنکه و آنچه ضرر می کند، نظام و کشور و مردم و پرسنل وزارتخانه و سازمان مربوطه هستند.

وقتی که خاوازی وزیر جهاد کشاورزی شد بسیاری از کارشناسان از جمله خود این رسانه تصور می نمود که خاوازی صرفا یک مرد علمی مستقل است و چون یک رجل سیاسیِ دارای حمایت جناحی خاص نیست احتمالا مجبور خواهد شد که در چینش معاونان و مدیران زیردست خود رو به افرادی کوچک و بدون ریشه ی مدیریتی بیاورد تا بتواند تسلط خود بر وزارتخانه که قبل از او توسط نامداران و ادعا داران بزرگ اداره می شد را حفظ کند ولی خاوازی در عمل دست به اقدامات و انتصاباتی زد که نشان داد وی قصد دارد با احیاء وزارتخانه، گسترده ترین وزارتخانه نظام مقدس جمهوری اسلامی(بعد از آموزش و پرورش) را به دوران مجد و عظمت خود برگرداند و بخش کشاورزی را اعتباری دوباره ببخشد.

انتصاب و ابقاء و بکارگیری افرادی چون درگاهی، قدسی، وفابخش و طهماسبی که جزو رجال و نخبگان مدیریتی وزارتخانه بودند و در این اواخر نیز دو انتصاب طلایی و بکارگیری دو شاه ماهی عرصه توان و تجربه یعنی کیخا با رزومه ای کم نظیر در معاونت حساس برنامه ریزی که قطعا اگر هر فردی جز کیخا یا در سطح او بر آن کرسی می نشست در این شرایط مالی و پولی کشور و کم مهری و کم لطفی تیم اقتصادی دولت خصوصا نوبخت و واعظی حتی بیم آن می رفت که حقوق ماهانه پرسنل وزارت نیز کم و زیاد و دور و زود شود و دیگر انتصاب پاپی زاده، عشایرزاده پاکدستی با سابقه دو دوره نمایندگی مجلس از یکی از مهمترین کانون های عشایری کشور به ریاست سازمان امور عشایر کشور که قطعا یکی از سازمان هایی است که اگر درست به وظایف خود عمل کند نه تنها باعث رشد و توسعه بخش دام و کشاورزی می شود بلکه باعث افزایش تولید ناخالص ملی و کاهش شاخص فقر و فلاکت کلی کشور خواهد شد را می توان دو شاهکار تصمیم گیری و شایسته سالاری خاوازی دانست.

خاوازی با این انتصابات نشان داد اولا از سقف اعتماد به نفس مدیریتی مورد نیاز جهت تصدی یک وزارتخانه برخوردار است و ثانیا در انتصاباتش تنها دنبال شایسته سالاری است و در این مسیر نیز اتفاقا به شایستگانِ نامدار و برند دار و البته پاکدست و خوشنام توجه دارد و از بکارگیری ژنرال های عرصه مدیریت کشور در زیرمجموعه خود هیچ نگرانی ندارد و ثالثا نمای کلی این انتصابات نشان می دهد که خاوازی برای بازگشت وزارتخانه و بخش کشاورزی به دوران مجد و عظمت خود برنامه دارد.

البته در این مسیر، خاوازی با فشارها و مشکلاتی از بیرون نیز مواجه است. فشارهای مقاماتی در دولت و مجلس که بدنبال سهم خواهی و اعمال نفوذ و بکارگیری افراد ناتوانی از باند خود در سمت های حساس وزارتخانه هستند که ظاهرا خاوازی تاکنون در مقابل آنها خوب ایستادگی کرده است و قطعا از او انتظار می رود اجازه ندهد شان و جایگاه وزارتش با اعمال نظرهای ناحق پایمال شود.

امیدواریم با ادامه این روند و انتصاب شایستگان و ژنرال های عرصه مدیریت در پست های حساس وزارتخانه بزودی شاهد تحولات بزرگ و مثبت در وزارت جهاد کشاورزی باشیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی دهقان نیوز، تاریخ انتشار: 27 مهر 1399، کد خبر: 55530،  www.dehghannews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
0
واقعا ایران در زمینه کشاورزی چرا این همه شعیف عمل میکنه؟ همین کشاورزی و به ویژه دام داری میتونه ارز رو درون کشور متحول کنه واقعا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین