پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۶۲۱۲
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
پدر پیوند کبد ایران گفت: تا کنون در شیراز ۶۵ پیوند روده، ۵ هزار و ۶۰۰ پیوند کلیه، ۶۰ پیوند قلب، و ۵۰۰ پیوند پانکراس انجام شده است.
شعار سال: پیروزی انقلاب اسلامی، گشودن مسیری بود که رسیدن به قله‌های افتخار را ممکن می‌کرد؛ مسیری که حالا در حوزه پزشکی ما را به یکی از قطب‌های پیوند خاورمیانه تبدیل کرده است.
پدر پیوند کبد ایران گفت: از سال ۷۲ تا کنون تنها بیش از ۶ هزار پیوند کبد در شیراز انجام شده است.
دکتر ملک حسینی با اشاره به اینکه اولین پیوند کبد، پانکراس، چند عضوی، روده و قلب در شیراز انجام شده است گفت:پیوند روده، معده و چند عضویی در کمتر مرکزی در دنیا انجام می‌شود، چون عمل بسیار سنگینی است نگهداری از بیمار هم پس از عمل دشوار است.
دکتر ملک حسینی اضافه کرد: تا کنون در شیراز ۶۵ پیوند روده، ۵ هزار و ۶۰۰ پیوند کلیه، ۶۰ پیوند قلب، و ۵۰۰ پیوند پانکراس انجام شده است.
علاوه بر این‌ها در شیراز تا کنون در مراکز مختلف درمانی ۸ هزار و ۷۵۶ پیوند قرنیه، هزار و ۸۲۵ پیوند مغز استخوان، ۲۴۲ پیوند پوست و ۳۱ پیوند دست و ۳۰۰ پیوند انگشت انجام شده است.
 
تعداد بازدید : 95


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از صدا و سیما، تاریخ انتشار:۱۷ بهمن ۱۳۹۹، کد خبر:۳۰۰۹۵۸۱، www.iribnews.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین