پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۹۲۰۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سیاست فشار حداکثری امریکایی‌ها شکست خورده است و هیچ چهارچوب دیگری به غیر از برجام برای گفتگو با ایران و حل مشکل وجود ندارد.
شعار سال: «جلیل رحیمی جهان آبادی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در رابطه با "سرنوشت برجام پس از توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی" گفت: برجام حاصل تلاش بخش‌های مختلف حاکمیت برای کسب منافع ملی کشور است و تنها توافق عاقلانه و قابل اجرا برای حل مشکل اتمی و حل تنش‌های اتمی ایران با غربی‌ها بوده و تاکنون هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد. ترامپ نه تنها در برابر برجام بلکه در مقابل بسیاری از مراودات بین المللی با اروپا، چین، کانادا و مکزیک بدعهدی کرد و آن‌ها را نادیده گرفت.

او ادامه داد: سیاست فشار حداکثری امریکایی‌ها شکست خورده است و هیچ چهارچوب دیگری به غیر از برجام برای گفتگو با ایران و حل مشکل وجود ندارد، آمریکایی‌ها اگر بخواهند به اجرای برجام بازگردند باید تعهد و اقدام عملی انجام دهند، برجام می‌تواند احیا شود و هنوز یک چهارچوب عاقلانه برای کسب منافع ملی کشور و حل تنش پرونده اتمی است، به شرط اینکه کشور‌های غربی به تعهدات خود عمل کنند و اقداماتی را برای انجام تعهد خود انجام دهند.

رحیمی جهان آبادی در پاسخ به این سوال که برخی معتقد هستند دولت بایدن در انتظار تغییر دولت در ایران است نظر شما در این رابطه چیست گفت: بایدن با دو مشکل در داخل آمریکا مواجهه است؛ برای هر اقدام در برابر ایران نیاز به اجماع در بین متحدان خود در منطقه و جهان دارد و هنوز به درک درستی نرسیده است، پالس‌های متشتت از داخل ایران، آمریکا را به این فکر فرو برده که طرف گفت و گوی او در ایران چه کسی باید باشد؟ ایا دولتی که سیاستی را مطرح کرده و رو به پایان است طرف اوست و یا باید صبر کند تا دولت جدید بر سر کار بیاید و دیدگاه‌های جدید را بشنود.

نماینده مردم تربت جام تصریح کرد: جمهوری اسلامی در این چهل سال نشان داده که یک سری سیاست‌ها در بعد کلان و بین المللی متاثر از تغییر دولت‌ها نیست؛ طرف غربی اگر می‌خواهد مشکلی را با ایران حل کند اکنون زمان مناسبی است، زیرا دولتی که قرارداد با غربی‌ها را انجام داده هنوز بر سر کار است و این دولت فرصت دارد که در شرایط جدید، کاهش تحریم‌ها و مشکلات دیدگاه‌های خود را در جامعه تبلیغ و از آن‌ها حمایت کند و اثرگذار بر انتخابات آینده باشد. با عوض شدن دولت شرایط برای آمریکا بهتر نمی‌شود و به ضرر آمریکایی هاست.

او در پایان تاکید کرد: طرف غربی اگر از حداقل عقلانیت برخوردار باشد زمان برای حل مشکل را از دست نمی‌دهد، غربی‌ها منتظر تغییر دولت در ایران نباشند سیاست کلی جمهوری اسلامی و حدود اصلی سیاست خارجی را رهبری تعیین و ایشان در هر دولتی سیاست‌های کلان و منافع کلان کشور را ترسیم می‌کنند، غربی‌ها بهتر است که با نظام جمهوری اسلامی وارد گفتگو شوند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار ۴ اسفند ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۱۴۱۰۰۳، www.borna.news.
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
0
به فكر فرو رفتن امريكايي ها هم دردي از ملت ايران دوا نميكنه بايد همت كنيم با جان خودمون ايران رو اباد كنيم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: