پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۹۲۷۰
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
مسئول کمیته فرهنگی و تبلیغات کنگره «لشگر فرشتگان تاریخ ساز» گفت: برای تداوم برنامه‌های کنگره «لشگر فرشتگان تاریخ ساز»، سند فعالیت‌های شهدای زن، زنان جانباز و آزاده در حال تدوین است.
شعار سال: خانم فرح روز فاتحی مسئول کمیته فرهنگی و تبلیغات کنگره لشگر فرشتگان تاریخ ساز گفت: وظیفه فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغاتی کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز و آزاده بر عهده این کمیته است و فعالیت‌هایی که در این راستا در دست اقدام داریم در حوزه تبلیغات، تهیه محتوای تبلیغاتی، هماهنگی با سازمان‌ها و نهاد‌هایی که در زمینه تبلیغات فعالیت دارند می‌باشد.
 
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

وی افزود: در بحث فرهنگی، نشریه یا ویژه‌نامه‌ای به زبان عربی و انگلیسی در حال تدوین است که با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی انجام می‌شود. در کنار تدوین این ویژه‌نامه، کتابی در حوزه معرفی زنان شاخصی که از سراسر کشور معرفی می‌شوند در دست نگارش داریم. همچنین تهیه و جمع آوری عکس‌هایی مربوط به شهدای زن، زنان جانباز و آزاده در حال آماده سازی است.

فاتحی ادامه داد: اهداف کوتاه مدت و بلند مدت کنگره و فعالیت‌های آن را در کتاب‌نامه‌ای تدوین می‌کنیم. پوستر کنگره آماده، چاپ شده و اجرای تیزر هم در دست اقدام است. همچنین دو مستند از شهدای زن و زنان جانباز و آزاده در دست اقدام داریم. در باب یادمان‌ها هم که با همکاری شهرداری تهران انجام می‌شود، المان‌هایی برای زنان فراخوان شده که سال ۱۴۰۰ در تهران اجرایی می‌شود و مجسمه‌ای از حضور زنان را که نمادی از این کنگره و شهدای زن و زنان آزاده و جانباز است. دیوار نگاره‌هایی با همکاری مترو، برای اجرایی شدن در دستور کار معاونت فرهنگی مترو قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به نام‌گذاری برخی مراکز مرتبط و آموزشگاه‌ها به نامِ شهدای زن ادامه داد: برگزاری ورک‌شاپ و تصویر نگاری نیز در این زمینه مد نظر است که با حضور هنرمندان مختلف انجام می‌شود که بخشی از کار‌ها به کنگره ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ خواهد رسید و بخشی هم بعد از کنگره در سال ۱۴۰۰ اقدام می‌شود.

مسئول این کمیته اظهار داشت: هرچند افت و خیز‌هایی در انجام کار‌ها است؛ اما کمیته فرهنگی در راستای اهداف مشخص شده کنگره حرکت کرده است و بالای ۷۰ درصد هم پیشرفت داشته است و ان‌شاالله به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.
 
تداوم برنامه‌های کنگره

وی همچنین ابراز کرد: برای تداوم برنامه‌های کنگره، سندی مربوط به فعالیت‌های شهدای زن و زنان جانباز و آزاده در حال تدوین است و دورنمای کوتاه مدت و بلند مدت در آن مشخص شده است که کنگره ختم به برنامه‌های محدود و یک زمان کوتاه نشود، در کنار این سند سعی می‌شود با سازمان‌ها و نهاد‌های فرهنگی همکاری‌های بیشتری در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شود.

مسئول کمیته فرهنگی و تبلیغات کنگره لشگر فرشتگان تاریخ‌ساز در پایان تصریح کرد: برای ادامه‌دار شدن این برنامه‌ها باید در نشر، تاریخ شفاهی حضور زنان در هشت سال دفاع مقدس، انقلاب و مقاومت و ساخت فیلم و مستند به صورت ویژه کار شود.

این همایش اسفند ماه و با مشارکت نهاد‌هایی از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران، «معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری»، «وزارت کشور»، «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»، «ستادکل نیرو‌های مسلح»، «شهرداری تهران»، «سازمان بسیج هنرمندان»، «دانشگاه الزهرا»، «جامعه الزهرا» و «دانشگاه شاهد» برگزار خواهد شد.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا، تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۹، کد خبر:۸۴۲۳۷۷۹۸، irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: