پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۵۸۳۳
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
مراسم جشن سال نو آشوریان در شهر قحطانیه واقع در شمال شرقی سوریه برگزار شد.
شعار سال: آکیتو، سال نوی آشوریان و بابلیان، باستانی‌ترین جشن سال نو در تاریخ بشر است که هر سال در میانه فروردین برگزار می‌شود.

در شهر کوچک قحطانیه در شمال شرقی سوریه، آشوری‌ها امسال بهار را با لباس‌ها و رقص‌های سنتی جشن گرفتند.

بر پایه تقویم باستانی تمدن‌های میانرودان، امسال آغاز سال ۶۷۷۱ برای پیروان این آیین است.

آشوریان، کلدانیان و آسوریان هر سال این جشن را برگزار می‌کنند، هرچند امروزه اعتقادی به ادیان باستانی هزاران سال پیش ندارند.

این مردمان امروزه پیرو آیین مسیحیت‌اند، اما سنت‌های پیشینیان خود را هنوز به جا می‌آورند.
 
 
 


در دوره باستان آغاز هر سال اعتدال بهاری، برابر با آغاز سال نو آشوری بود که با پذیرش تقویم گرگوری به روز اول ماه آوریل تغییر یافت. این جشن را با نام باستانی آکیتو و نام نوین خاب نیسان (آغاز بهار) می‌شناسند.

در حال حاضر این مراسم در بخش‌هایی از ترکیه و عراق و نیز در میان آشوریان ایران در ارومیه، اصفهان، سلماس، کرمانشاه و تهران و نیز آشوری‌های اروپا و آمریکا و استرالیا برگزار می‌شود.

مانند دیگر جشن‌های بهاری، از جمله نوروز و جشنی مانند آن که در میان مصریان مرسوم است، آکیتو یادگار بابلی‌ها، سومری‌ها، اکدی‌ها و کلدانیان باستان است.

مورخان درباره معنای دقیق کلمه آکیتو اختلاف نظر دارند. برخی می‌گویند معنی آن ریختن آب بر زمین است، ولی برخی دیگر آن را دانه گندم ترجمه می‌کنند.

مردم باستان در این منطقه باور داشتند که در این زمان از سال، کاشتن گندم و آبیاری آن، روحی شیطانی را که از دنیای مردگان آمده و بر زمین حاکم شده، بیرون خواهد راند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فرارو، تاریخ انتشار ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، کد خبر: ۴۸۲۴۸۰، fararu.com.
اخبار مرتبط
برچسب ها: سال نو ، جشن ، آشوریان ، سوریه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین