پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۸۷۶۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
استاندار کرمان گفت: امیدوارم در پایان سال سهم چهار درصدی بازار سرمایه حداقل به حدود ۱۵ درصد رسیده باشد. چراکه کرمان یک استان معمولی نیست و اکنون حدود ۱۲ درصد بازار بزرگ بین المللی در اختیار شرکت‌های کرمانی است که باید کارآفرینان از این بازار بزرگ استفاده کنند.
شعار سال: استاندار کرمان بر لزوم داشتن برنامه عملیاتی در همه حوزه‌ها تاکید کرد و افزود: نباید جزیره‌ای عمل کنیم و کار‌ها باید با یکدیگر هم پوشانی داشته باشند.

علی زینی وند امروز ۲۹ فروردین ماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به سند سازگاری با کم آبی استان اظهار کرد: یکی از محور‌های اجرای سند سازگاری با کم آبی، آبیاری نوین است و تجربه بسیار خوبی در آبیاری تحت فشار داشتیم.

استاندار کرمان افزود: در واقع افزایش سهم خدمات و صنعت و معدن را داریم برجسته می‌کنیم و اگر در استان این اتفاق نیفتد ما نمی‌توانیم مسائل کشاورزی را با توجه به بحران کم آبی برنامه ریزی کنیم لذا به دنبال این هستیم که سرمایه و دارایی همه کشاورزان را به وسیله مکانیزاسیون، ورود دانش و افزایش کیفیت و بهره وری آب به مزارع افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: در سند سازگاری اگر مقرر شد که میزان برداشت آب از یک چاه را کاهش دهیم و ... باید در آنجا اقناع سازی شود و البته جا انداحتن این موضوع برای کشاورز سنتی کار سختی است؛ بنابراین در نحوه اطلاع رسانی باید دقت کنیم، ما می‌خواهیم درآمد استان در حوزه کشاورزی را به مراتب ارتقا دهیم و قرار نیست بخشی که فعال است راکد کنیم بلکه باید مدیریت و صنایع فراوری آن نیز ایجاد شود.

زینی وند با اشاره به وجود سرمایه‌های اجتماعی، متخصص، تحصیلکرد و با انگیزه در ۷ شهرستان جنوبی استان کرمان در ادامه بر لزوم ایجاد اشتغال مخصوصا در بخش خدمات در این مناطق تاکید کرد.

وی سند‌های آمایش ملی و استانی و سازگاری با کم آبی را سه سند اصلی دانست و بیان کرد: در هر دستگاه اجرایی که در اختیار ما است یک برش دستگاهی در دل این اسناد تعریف کنیم و اگر مدیری در حوزه خودش کارگروه مشخص برای برش دستگاهی این سند تعریف نکند اجرای این اسناد ابتر می‌ماند بنابراین دستگاه ها، خودشان حتما کارگروه اجرایی برای بخش‌های مختلف این اسناد تشکیل دهند.

استاندار کرمان ظرفیت توسعه آینده کشور را در توسعه شرق کشور دانست و بیان کرد: در این محور توسعه شرق که سند ۲۵ ساله ما با چین نیز روی همین محور شرق است و در آینده ترانزیت شرق می‌شود، اگر نتوانیم کرمان را در بطن این اسناد قرار دهیم کرمان در آینده نسبت به شهر‌های اطراف بسیار عقب می‌ماند؛ بنابراین خطوط ارتباطی استان را باید گسترش دهیم.

زینی وند با بیان اینکه ۳۰ درصد سهم اشتغال استان در تعریف پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و ... به دست آمده است، اظهار کرد: معین‌های اقتصادی که برنامه عملیاتی خود را ارائه نداده اند باید برنامه‌های خود را اعلام کنند.

وی خطاب به معین‌های اقتصادی گفت: اگر در پروژه‌های توازن بخشی مشارکت نکنید تداوم کارتان در استان سخت می‌شود. همین که افکار عمومی نسبت به یک شرکت یا معدن یا کارخانه‌ای مقاومت داشته باشد تداوم کار سخت خواهد بود و باید تعهدات معین‌های اقتصادی را اعلام کنیم تا رسانه‌ها مطالبه گری کنند.

استاندار کرمان در ادامه به سهم بازار سرمایه در استان کرمان اشاره کرد و افزود: امیدوارم در پایان سال سهم چهار درصدی بازار سرمایه حداقل به حدود ۱۵ درصد رسیده باشد. چراکه کرمان یک استان معمولی نیست و اکنون حدود ۱۲ درصد بازار بزرگ بین المللی در اختیار شرکت‌های کرمانی است که باید کارآفرینان از این بازار بزرگ استفاده کنند.

وی عنوان کرد: پارک علم و فناوری در حوزه توسعه استان باید برجسته دیده شود و در همه جلسات اشتغال و توسعه‌ای و سرمایه گذاری استان پارک علم و فناوری باید نقش محوری داشته باشد.

زینی وند با اشاره به حوزه پیوست فرهنگی و موانع فرهنگی، اظهار کرد: در ذیل کارگروه تحقق شعار سال یک کارگروه شناسایی موانع فرهنگی در تولید و کسب و کار تشکیل شود.

وی ادامه داد: اگر موانع فرهنگی نباشد و همه رسانه‌ها پای کار بیایند با برنامه ریزی که کردیم در همین ۶ ماهه اول سال استان ظرفیت کلنگ زنی، سرمایه گذاری و شروع به کار تا ۳۰ هزار میلیارد تومان خارج از کشاورزی و صنعت و معادن بزرگ در استان داریم که این پروژه‌ها شامل بندر خشک، کارخانه پلاسمای خون، الکترود گرافیکی، لاستیک‌های بزرگ مقیاس و ... هستند.

استاندار کرمان با بیان اینکه همه مسئولین ارشد استان پشتیبان سرمایه گذاران و کارآفرینان هستند، تصریح کرد: همه کار‌های باید در چهارچوب قانون صورت گیرد.

وی تاکید کرد: پشت سر سرمایه گذاری که ظرفیت‌های استان را معطل کند نمی‌مانیم، اما سرمایه گذاری که در استان شغل ایجاد و خلق ثروت کند هم ما فرش قرمز جلوی او پهن می‌کنیم و همه دستگاه‌های استان پشتیبان او هستند.

زینی وند با اشاره به حوزه گردشگری عنوان کرد: امید اصلی ما به گردشگری است و سهم بالایی در توسعه استان در بخش خدمات در نظر گرفته ایم و باید مدنظر داشت که برای ایجاد شغل در بخش خدمات به سرمایه زیادی نیاز نیست.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات کشاورزان جنوب استان نیز گفت: شرمندگی ما دردی از کشاورزان جنوب استان دوا نمی‌شود، بنا بود که پیاز‌های درجه سه با قیمت ۵۹۶ تومان خریداری شوند، ولی اکنون یک روند دیگر پیش آمده و پیاز‌ها در اختیار دولت و تعاون روستایی هستند و از خراب شدن آن‌ها باید جلوگیری کنند.

وی بیان کرد: اکنون گوجه رودبار نیز با همین مشکل روبروست که با مرز میلک در حال رایزنی هستیم تا از این مرز صادرشان کنیم.

استاندار کرمان افزود: دولت و دستگاه‌های دولتی هر چه در توان داشتند برای آنکه مقداری از آلام این کشاورزان کم بکنند کوتاهی نکردند و از هر روزنه‌ای در کشور می‌توانستیم در جهت کمک به کشاورزان جنوب استفاده کردیم، ولی تنها راه حل این مشکل صادارت است که متاسفانه بازاریابی لازم در این خصوص در بازار‌های خارج از کشور به درستی صورت نگرفته است و این تقصیر کشاورز نیست بلکه این کار در سطح دولت است که البته کار‌هایی در وزارت جهادکشاورزی در این زمینه در حال انجام است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از گفتارنو، تاریخ انتشار ۲۹ فروردین ۱۴۰۰، کد خبر: ۴۰۶۱۳، goftareno.ir.
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
0
0
پس چرا نباید کرمان رو به سمت و سوی صنعتی شدن پیش برد؟ این حقی نیست که ما برای خودمون متصور بودیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین