پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۵۹۸۲
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه با تدوین برنامه‌های کاربردی می‌توان اقتصاد را نجات داد و از بی برنامگی‌ها رها کرد گفت: در میان کاندید‌های موجود ریاست جمهوری برنامه‌های ابراهیم رئیسی منطبق با اقتصاد مقاومتی است و می‌تواند آن را محقق و پویا کند.
شعار سال : حمید آخشته کارشناس اقتصادی درباره برنامه‌های اقتصادی کاندیدا‌های ریاست جمهوری و اولویت‌های اقتصادی در دولت آینده اظهار کرد: رئیس جمهور آینده در ابتدای کار باید جلوی فساد سازمان یافته در دولت و اقتصاد کشور را بگیرد.

وی افزود: وجود امضا‌های طلایی موجود در دستگاه‌های دولتی را می‌توان با بهره گیری هرچه بیشتر از فضای مجازی و حذف ارتباط حضوری می‌توان رانت‌های موجود در کشور را از بین برد؛ در دنیای امروز دیگر از این طریق به مردم خدمات رسانی می‌شود.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به فساد موجود در اختصاص از ارز ۴۲۰۰ تومانی ادامه داد: ساختار‌های تصمیم گیری اقتصاد کشور نیازمند اصلاح است و با تدوین برنامه‌های کاربردی می‌توان اقتصاد را نجات داد و از این بی برنامگی‌ها رها کرد.

لزوم اعلام جرم برای سوء استفاده افراد خاص از ارز دولتی

وی تصریح کرد: جلوی بسیاری از فساد‌های موجود در اختصاص ارز دولتی را می‌توان با نظارت‌های سیستماتیک گرفت و علیه متخلفان اعلام جرم شود؛ لازم است که دولت در این زمینه خودپیگیر باشد و جلوی سوء استفاده افراد خاص از رانت را بگیرد.

آخشته در ارتباط با برجام و وضعیت ارتباط اقتصادی ایران با دیگر کشور‌های در دولت آینده گفت: هیچکدام از کاندیدا‌های فعلی ریاست جمهوری مخالفتی درباره ارتباط با دیگر کشور‌ها ندارند، اما چیزی که در این باره مهم است حفظ اقتدار کشور است و هیچ ایرانی حاضر نیست که ایران با گردن کج با دنیا مذاکره کند.

وی اظهار داشت: برجامی که در سال‌های گذشته به امضا رسید، دستاورد اقتصادی مشخصی برای کشور نداشت، زیرا تحریم‌های خارج از برجامی وجود داشت که امکان بازگشت ارز به کشور را نمی‌داد.

وی در ارتباط با اقتصاد مقاومتی گفت: در میان کاندیدا‌های موجود ریاست جمهوری برنامه‌های ابراهیم رئیسی منطبق با اقتصاد مقاومتی است و می‌تواند آن را محقق و پویا کند.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: برای داشتن رونق و جهش در تولید باید به طور جد تولید در کشور احیا شود و به آن توجه شود و در شرایط فعلی که سرمایه‌ها به سمت دلالی و خدمات رفته است نمی‌توان اقدامات پایدار برای برای جهش تولید داشت.

وی گفت: دولت خود در نابسامانی‌های اقتصادی موجود در کشور نقش اساسی داشته است به طوری که برای جبران کسری بودجه از تسعیر نرخ ارز که منجر به تورم در جامعه می‌شود استفاده کرد، همچنین سرمایه مردم در این راستا در بورس از بین رفته است.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۲۵۱۶۶۹۰، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین