پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۳۲۵
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۷
عضو مرکز بین المللی قنات و سازه‌های تاریخی آب گفت: خانه قنات کرمان به زودی در مرکز استان، با همکاری استانداری تأسیس می‌شود.
شعار سال: محمد برشان در حاشیه جلسه افتتاح دبیرخانه ثبت ملی تمدن قناتی شهربابک گفت: خانه قنات کرمان به زودی در مرکز استان با همکاری استانداری تأسیس می‌شود که محلی برای تمام پژوهشگران، نویسندگان و دانشجویان علاقمند به قنات است.

کارشناس تاریخ آب، آبیاری و قنات در ایران با اشاره به وجود سه تمدن قناتی در شهرستان‌های بم، شهربابک و شهداد افزود: از این سه تمدن قناتی برای ثبت ملی و جهانی آن گزارشی در دست تهیه است.

وی بیان کرد: اولین دبیرخانه ثبت ملی تمدن قناتی در شهرستان بم و دومین دبیرخانه در شهربابک افتتاح شده و به زودی دبیرخانه ثبت ملی تمدن قناتی شهداد هم افتتاح خواهد شد.

عضو مرکز بین المللی قنات و سازه‌های تاریخی آب اظهار کرد: پس از ثبت ملی تمدن‌های قناتی بم و شهربابک پرونده‌های آن‌ها برای ثبت جهانی آماده خواهند شد.

برشان تاکید کرد: تمدن قناتی شهربابک یکی از دیربازترین تمدن‌های قناتی این سرزمین است و به علت شکل گیری این تمدن بر اساس قنات، جایگاهش اهمیت دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۰۸۷۹۳۵، www.ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین