پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۳۶۲
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: امسال بیش از ۲۷۹ هزار دانش آموز در آزمون ورودی مدارس سمپاد به صورت هماهنگ کشوری شرکت کردند.
شعار سال : الهام یاوری روز جمعه در حاشیه بازدید از حوزه آزمون آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج و نظرآباد استان البرز گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مهمترین محور فرآیند برگزاری این آزمون است، زیرا حفظ سلامت دانش آموزان در درجه اول اهمیت آموزش و پرورش قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ حوزه آزمون در کشور برای برگزاری آزمون ورودی مدارس استعداد‌های درخشان پیش بینی شد، خاطرنشان کرد: دستورالعمل برگزاری این آزمون درقالب بخشنامه به استان‌ها ارسال شد تا همه عوامل اجرایی خود را موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دراین وضعیت سخت کرونایی بدانند و خانواده‌ها نگران وضعیت سلامت فرزندانشان درحوزه‌های آزمون نباشند.

وی تصریح کرد: آزمون پایه هفتم روز پنجشنبه با شرکت ۱۷۶ هزار دانش آموز برگزار شد که حدود ۱۷ هزار نفرآن با کسب امتیاز بالا در مدارس استعداد‌های درخشان متوسطه دوره اول پذیرفته می‌شوند.

یاوری بیان داشت: روز جمعه نیز آزمون پایه دهم با حضور ۱۰۳ هزار دانش آموز درحال برگزاری است که از این تعداد ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در مدارس استعداد‌های درخشان متوسطه دوره دوم پذیرفته می‌شوند.

وی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی دربرگزاری آزمون استعداد‌های درخشان در استان البرز اظهار رضایت کرد و افزود: آزمون روز پنجشنبه در۴۷ حوزه آزمون مدارس سمپاد استان البرز نیز با شرکت پنج هزار و ۹۲۱ دانش آموز که ۳۱۴۱ پسر و ۲ هزارو ۷۸۰ دختر برگزار شد.

وی گفت: در روز جمعه دهم خردادماه نیز آزمون ورودی مدارس استعداد‌های درخشان استان البرز برای پایه دهم در ۲۷ حوزه در حال برگزاری است که در آن سه هزارو ۳۲۷ داوطلب شرکت می‌کند که از این تعداد یک هزارو ۵۵۶ پسر و یک هزارو۷۷۱ دختر شرکت کردند.

یاوری در ادامه به برنامه‌های آموزشی و پرورشی مدارس سمپاد درکشور پرداخت و عنوان کرد: اکنون مدارس سمپاد به سمت مسئله محور و انتخاب محوری با رویکرد مدارس مشارکتی و گفتگو مدارهمراه با نشاط و شور انگیزی سوق داده شده است.

رییس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان تاکید کرد: در مدارس سمپاد به تربیت فراگیر برای همه دانش آموزان توجه می‌شود.

استان البرز ۱۷ مدرسه سمپاد دارد که پنج هزار و ۸۶ دانش آموز درآن تحصیل می‌کند.

۱۱۴ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز در ۶۸۳ مدرسه سمپاد کشورتحصیل می‌کند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۴۳۶۱۴۰۲، www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین