پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۸۹۲
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
ناوشکن پیشرفته «دنا» و ناو مین‌شکار بومی «شاهین» با فرمان رئیس‌جمهوری و از طریق ویدیوکنفرانس رونمایی و به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شدند.
شعار سال: حسن روحانی، رئیس‌جمهوری روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در هفتاد و دومین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، فرمان رونمایی و الحاق ناوشکن پیشرفته دنا و ناو مین‌شکار بومی شاهین را به نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران صادر کرد.

رئیس‌جمهوری قبل از صدور فرمان الحاق ناوشکن دنا به نیروی دریایی ارتش، اظهار داشت: برای همه ما، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همه نیرو‌های مسلح روز بسیار خوبی است که صنایع دفاع کشور ظرف ۸ سال یک ناوشکن بسیار مهم را از آغاز تا پایان به دست متخصصین خودش تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌کند و از امروز این ناوشکن آماده است انواع مأموریت‌هایش را انجام دهد.

روحانی افزود: از تلاش‌های پیگیر نیرو‌های مسلح برای خوداتکایی و خودکفایی بسیار خوشحال هستیم و محصول امروز نشانه‌ای از استمرار در مسیر خودکفایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس جمهوری در این مراسم تأکید کرد: امروز نیرو‌های مسلح ایران خودکفا هستند و روی پای خود ایستاده‌اند، بدون نیاز به خارج بخوبی می‌توانیم از کشورمان دفاع کنیم. وی افزود: هیچ فشار و جنگی نمی‌تواند ملت و دولت ایران را به زانو درآورد و ما به مسیر خود ادامه می‌دهیم.

حسن روحانی گفت: نیرو‌های مسلح ایران به درخواست کشور‌های منطقه به‌کمک آن‌ها شتافتند و دست تروریست‌ها را از منطقه قطع کردند.

رئیس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: همه دیدند ایران غنی‌سازی ۶۳ درصد هم انجام داد و اگر نیاز باشد در هر زمان می‌توانیم غنی‌سازی بالاتر هم انجام دهیم، اما در عین حال دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم. غنی‌سازی ما برای نیازمندی‌های کشورمان در بخش‌های پزشکی و در بخش‌های صنعت انرژی و در سایر بخش‌ها است. روحانی افزود: فعالیت هسته‌ای ایران کاملاً صلح‌آمیز است. ملت ما قدرت توانمندی و ایستادگی در برابر قدرت‌های جهان را دارد و همه دیدند آن زمان که لازم بود پهپاد بزرگ‌ترین قدرت نظامی جهان را ساقط کردیم و آن روز که لازم بود، پایگاه نظامی اش را موشکباران کردیم. این قدرت و توانمندی نیرو‌های مسلح غیور ایران اسلامی و توانمندی ملت و دولت ایران است.

وی گفت: قصد جنگ و تنش نداریم، اما در عین حال در برابر قدرت‌های متجاوز هم سر فرود نخواهیم آورد. امروز در مذاکرات وین این نکته بخوبی روشن شده است که اگر امریکایی‌ها و بقیه کشور‌های ۱+۵ به تمام تعهدات خودشان بدون استثنا عمل کنند بدون فاصله و بعد از راستی‌آزمایی جمهوری اسلامی ایران هم به تمامی تعهدات خود عمل خواهد کرد. رئیس‌جمهوری تصریح کرد: این پیام صریح جمهوری اسلامی ایران به اروپا و امریکاست؛ بنابراین همان‌طور که بسیاری از تعهدات‌تان را قبول کردید و اعلام کردید که آن‌ها را اجرا خواهید کرد، چند مورد باقیمانده را نیز بپذیرید تا منطقه و جهان شاهد صلح و آرامش و تعامل سازنده بیشتر باشد.

استفاده از تجهیزات بومی در ساخت دنا و شاهین

امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع در حاشیه این مراسم در بندرعباس گفت: همه سلاح‌ها و تجهیزات، نرم‌افزار و سخت افزاری که در ناوشکن دنا و مین شکار شاهین مورد استفاده قرار گرفته به‌دست متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است. وی تصریح کرد: با اضافه شدن این‌ها به نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این نیرو با توان بالاتر آفندی، پدافندی و واکنش سریع خواهد توانست امنیت را برای مرز‌ها و آب‌های کشور و منطقه فراهم کند و در سایه این امنیت و آرامش کار‌های اقتصادی و توسعه‌ای در کشور اتفاق خواهد افتاد. امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش هم در جمع خبرنگاران گفت: تعداد قابل توجهی از این تجهیزات در سال‌های اخیر به نیروی دریایی اضافه شد و در آینده نزدیک هم شاهد اضافه شدن تعداد دیگری خواهیم شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه ایران، تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۵۷۹۵۷۶، www.irannewspaper.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین