پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۹۲۸۸
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲
موزه دیوید یکی از بزرگترین مجموعه‌های اسلامی در شمال اروپا است و علاوه بر آثار اسلامی، آثاری مرتبط با اروپای قرن هجدهم و عصر طلایی دانمارک و همچنین مجموعه‌ای کوچک از هنر‌های مدرن اولیه دانمارک را نیز داراست.
شعار سال: در سال‌های اخیر نام کشور دانمارک بیش از همه برای جهان اسلام یادآور رفتار‌های اسلام‌هراسانه از سوی برخی افراد افراطی در این کشور شده است. با این همه شهر کپنهاگن به عنوان پایتخت این کشور میزبان یکی از بزرگترین موزه‌های شخصی در قاره اروپا بوده که با آثار اسلامی تزئین شده است.

موزه دیوید که از آن به عنوان مجموعه دیوید هم نامبرده می‌شود، مجموعه خصوصی متعلق به کریستسان لودویگ دیوید (Christian Ludvig David) (۱۸۷۸–۱۹۶۰)، وکیل، تاجر و کلکسیونر هنری بوده که به ویژه آثار مرتبط با هنر‌های اسلامی متعلق به قرن ۸ تا ۱۹ را جمع‌آوری کرده است. دیوید یکی از بزرگترین مجموعه‌های اسلامی در شمال اروپا است و علاوه بر آثار اسلامی، آثاری مرتبط با اروپای قرن هجدهم و عصر طلایی دانمارک و همچنین مجموعه‌ای کوچک از هنر‌های مدرن اولیه دانمارک را در خود جای داده است.
 
تعداد بازدید : 4

از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ آثار این مجموعه منحصر به فرد در معرض دید عموم قرار گرفت، ولی بعداً برای انجام تعمیرات در ساختمان محل آن موقتاً تعطیل شد. این موزه در ۱۵ مه ۲۰۰۹ بازگشایی شد و از آن در روزنامه سراسری دانمارک به نام Politiken به عنوان «اختصاصی‌ترین موزه دانمارک» یاد شد.

تصاویری از آثار گنجانده شده در در مجموعه دیوید را در زیر مشاهده می‌کنید.
 

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایکنا، تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۴۰۰، کد خبر: ۳۹۸۱۱۸۷، iqna.ir
اخبار مرتبط
برگزیده ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین