پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۹۳۸۱
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
رئیس‌جمهوری با تأکید بر ضرورت ادامه اقدامات مؤثر و فوری در تأمین کالا‌های اساسی گفت: دولت در دوران اوج جنگ اقتصادی با تلاش و پیگیری‌های مؤثر اجازه نداده است تحریم‌های ظالمانه مانع از تأمین کالا‌های اساسی شود.
شعار سال: دویست و سی‌ و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رئیس‌جمهوری برگزار شد. در ابتدای این جلسه گزارشی از وضعیت تأمین و تسریع در ترخیص کالا‌های اساسی از گمرکات کشور ارائه و پس از بررسی در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ شد. براساس تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد با توجه به اقدامات فوری منطبق بر قوانین و مقررات کشور طبق مصوبه پیشین ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، کمیته‌ای با مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت و متشکل از وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی و بانک مرکزی با قید فوریت و رعایت قوانین و مقررات مرتبط نسبت به تأمین، خرید و تسریع در ترخیص کالا‌های اساسی اقدام کنند.
 
ضرورت ادامه اقدامات مؤثر و فوری در تأمین کالا‌های اساسی

رئیس‌جمهوری با تأکید بر ضرورت ادامه اقدامات مؤثر و فوری در تأمین کالا‌های اساسی گفت: دولت در دوران اوج جنگ اقتصادی با تلاش و پیگیری‌های مؤثر اجازه نداده است تحریم‌های ظالمانه مانع از تأمین کالا‌های اساسی شود و به‌همین جهت، با وجود همه محدودیت‌های ارزی، کالا‌های اساسی و ضروری، تولید و به میزان کافی تأمین و وارد شده است.

حسن روحانی با اشاره به وظایف کمیته تسریع ترخیص و تخلیه، گفت: دستگاه‌های مرتبط، با جدیت و سرعت برای برطرف کردن مشکلات تأمین و ترخیص کالا‌های اساسی تصمیمات و اقدامات مؤثری انجام و نباید اجازه دهند موضوعات فرعی موجب کندی و ناهماهنگی میان دستگاه‌ها شود بنابراین باید کالا‌های ضروری با سرعت در دسترس مصرف کنندگان و مردم قرار گیرد.
 
وضعیت رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان و وارد کنندگان

در ادامه این جلسه رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از وضعیت رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان و وارد کنندگان ارائه کرد. رئیس‌جمهوری با اشاره به ابلاغ بسته سیاستی چگونگی ایفای تعهدات ارزی از ابتدای سال گفت: این بسته می‌تواند پاسخی مناسب به دغدغه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان با هدف تسریع و تسهیل در ایفای تعهدات ارزی باشد و تلاش شده در تدوین این بسته سیاستی ضمن رفع موانع پیش روی صادرکنندگان، حمایت‌های لازم از صادرات صورت گیرد.

روحانی با بیان اینکه تجار و بازرگانان کشور چه در شرایط جنگ اقتصادی و چه در شرایط عادی به هیچ وجه نباید در مسیر فعالیت‌های اقتصادی خود درگیر موانع اداری شوند، تصریح کرد: درکنار رفع موانع و ایجاد سهولت و سرعت برای فعالیت صادرکنندگان و بازرگانان، دولت وظیفه خود می‌داند برای صادرکنندگان و واردکنندگان متعهد کشور مشوق‌هایی در نظر بگیرد.

روحانی با بیان اینکه در دوران جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران همه تلاش امریکا بر این بوده که کشور در زمینه تأمین ارز مورد نیاز با مشکل مواجه شود، گفت: دولت با حمایت از صادرکنندگان محصولات غیر نفتی که بار تأمین ارز مورد نیاز کشور را در این شرایط به دوش کشیدند، مانع از تحقق اهداف دشمن شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه ایران، تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۴۰۰، کد خبر: ۵۸۱۳۰۹، www.irannewspaper.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین