پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۱۵۰۴
تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸
سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی از تعویق افزایش قیمت و عدم تصمیم گیری وزارتخانه‌های مربوطه در این خصوص خبر داد.
شعار سال: سید محمدرضا بنی‌طبا، سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی، در رابطه با افزایش قیمت لبنیات گفت: در حوزه دامداری و صنایع لبنی با افزایش قیمت تولید مواجه هستیم. دامداران هم به دلیل بروز خشکسالی و هم به دلیل افزایش قیمت نهاده‌های دامی با افزایش هزینه تولید مواجه هستند. صنایع لبنی نیز علاوه بر اینکه شیرخام را به قیمتی بیش از نرخ مصوب دریافت می‌کنند، با افزایش هزینه حقوق و دستمزد و بسته بندی و هزینه‌های سربار تولید مواجه هستند.

او ادامه داد: به دلیل افزایش هزینه‌های تولید، دامداران و صنایع لبنی خواهان اصلاح قیمت مصوب شیر خام و ده قلم کالای مشمول قیمت گذاری دولتی هستند، اما اتفاقی که افتاده این است که دولت به دلیل اینکه در ماه‌های پایانی خود قرار دارد، از تصمیم گیری برای اصلاح قیمت شیرخام و محصولات لبنی سرباز می‌زند تا وعده رئیس جمهور برای عدم افزایش قیمت تحقق پیدا کند.
 
مسولین نمی‌خواهند در پایان دولت با افزایش ۶۰ درصدی در حوزه لبنیات در سفره مردم کار را تحویل بدهند
 
افزایش قیمت لبنیات به تعویق افتاد

بنی طبا با بیان اینکه مسولین نمی‌خواهند در پایان دولت با افزایش ۶۰ درصدی در حوزه لبنیات در سفره مردم کار را تحویل بدهند؛ اظهار کرد: تصمیم گیری در مورد افزایش قیمت به تعویق افتاده است و به منازعه میان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت تبدیل شده و این درحالی است که عدم جسارت مسئولان در تصمیم گیری منجر به تهدید امنیت غذایی مردم و از بین رفتن ذخایر ژنتیک دام کشور خواهد شد.

سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی در پایان گفت: وزارت جهاد کشاورزی از یک طرف می‌گوید که دامداران تحت فشار هستند و ذخائر ژنتیکی دام کشور از بین خواهد رفت و قیمت شیر خام باید افزایش پیدا کند و از طرف دیگر وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار می‌گویند مصرف کننده، توان پرداخت ۶۰ درصدی افزایش قیمت را ندارد همه این‌ها با هم جمع و منجر به این شده که کسی جسارت تصمیم گیری نداشته باشد تا مساله را حل کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از برنا، تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۲۰۹۱۳۸، www.borna.news

 

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین