پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۱۷۵۹
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: با همکاری مشترکی که از سوی انجمن کارخانجات تولید خوراک دام استان و سازمان جهادکشاورزی خوزستان در حال انجام است، به زودی نیاز دام‌های مناطق دارای تنش آبی این استان به علوفه برطرف می‌شود.
شعار سال: شهلا عموری اظهارداشت: تاکنون سه کارخانه تولید خوراک دام در استان فعالیت تولیدی خود را به جهت تامین علوفه و خوراک مورد نیاز دام در مناطق دارای تنش آبی استان متمرکز کرده‌اند.

وی افزود: طی برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته، پیش بینی می‌شود که به صورت مستمر خوراک مورد نیاز دام‌های سبک و سنگین در مناطق دارای تنش آبی استان تولید شود.

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان همچنین برای تسریع در تولید خوراک دام در کارخانجات، ترخیص و بارگیری نهاده‌های دامی از بندر امام خمینی (ره) ضروری است گفت: در صورتی که مواد اولیه تولید این نوع خوراک با سرعت بیشتری ترخیص شود، فعالیت مربوط به اختصاص خوراک به دامداران بهبود خواهد یافت.

عموری یادآورشد: خوراک مورد نیاز دام در مناطق دارای تنش آبی استان بصورت رایگان و با حمایت دولت و وزارت جهادکشاورزی اختصاص خواهد یافت.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز ادامه‌داد: تلاش می‌شود که امکان تحویل خوراک دام از طریق مراکز عاملی که سازمان جهادکشاورزی خوزستان معرفی خواهد کرد به دامداران فراهم شود.
 
نیاز دام‌های مناطق دارای تنش آبی به علوفه برطرف می‌شود
 
دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی‌ها برای اختصاص میزان مورد نیاز خوراک دارم توسط سازمان جهادکشاورزی استان و انجمن کارخانجات تولید خوراک دام همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، صندوق خسارت کشاورزی موظف شده که تا ۹۰ درصد پایه بیمه را به عنوان خسارت دام‌های تلف شده، علوفه، نیاز‌های دامی و کشاورزی پرداخت کند.

تاکنون ۶۰ درصد از ۱۱ هزار ۱۵۰ میلیارد ریال تعیین شده هیات دولت، مصوب ۲۸ تیرماه سال جاری، به دستگاه‌های اجرایی خوزستان اختصاص یافته است که بخشی از آن مربوط تامین علوفه و همچنین آب شرب دام در مناطق دارای تنش آبی است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا، تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۴۴۱۳۱۴۹، www.irna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین