پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۴۱۱۹
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲
صفایی درباره توقعی که مردم از دولت روحانی داشتند، گفت: مردم از دولت توقع داشتند فقط ورزش را به حال خود رها کند و کاری نکند که این موضوع بهتر از این‌ست که کاری برای ورزش کنند. آقایان ورزشی‌های کاربلد و با دانش را کنار زدند و یک‌سری افراد بی‌کفایت و ناکارآمد را که نه ورزشی هستند و نه دانشش را داشتند به مسئولیت‌های بزرگ ورزشی رساندند.
شعار سال: کریم صفایی، رئیس پیشین فدراسیون تیروکمان پیرامون دلیل ناکامی کاروان ایران در المپیک به‌خصوص المپین تیروکمان کشورمان اظهار داشت: میلاد وزیری ورزش‌کاری بود که در دوران خود من کشف شد و در ۲۰۱۲ به لندن رفت و رتبه ۳۹ ام را کسب کرد و تقریبا ۳۰ امتیاز از امتیازی که از المپیک توکیو کسب کرد بهتر بود. دلیل این تغییر و افت چیست؟ چیزی جز سومدیریت در فدراسیونی بود که آدم‌های ناکاربلد آن را هدایت می‌کنند؟ چیزی جز این که در فدراسیون تیروکمان آدم‌هایی هستند که حتی پاسپورت هم ندارند و در سفر‌های خارجی به دریافت پاداش چشم دوختند؟ آیا دلیلی جز این است که در طول این سال‌ها چشم امید ما فقط میلاد وزیری بوده و در پرورش استعداد‌ها ضعیف بودیم؟

وی افزود: ورزش ما رو به سقوط است، چون غیرورزشی‌ها با رانت وارد آن می‌شوند. در واقع المپیک و ورزش ما مثل تاکستانی از انگور است که از باغ‌های مختلف ساخته شده و انگور‌های رنگارنگی دارد که باغ‌دار آن قدر این را نمی‌داند، آبی پای این درخت‌ها نمی‌دهد و درخت‌ها می‌پوسد. وقتی به باغ سرسبز ورزشتان رسیدگی نکنید چیزی جز خشکسالی و ناکامی نخواهید داشت.

صفایی درباره توقعی که مردم از دولت روحانی داشتند، گفت: مردم از دولت توقع داشتند فقط ورزش را به حال خود رها کند و کاری نکند که این موضوع بهتر از این‌ست که کاری برای ورزش کنند. آقایان ورزشی‌های کاربلد و با دانش را کنار زدند و یک‌سری افراد بی‌کفایت و ناکارآمد را که نه ورزشی هستند و نه دانشش را داشتند به مسئولیت‌های بزرگ ورزشی رساندند. افرادی که یک کارمند معمولی در وزارت بودند، ناگهان معاون وزیر می‌شوند و سپس به ریاست فدراسیون می‌رسند.

وی درمورد ورزش کشور گفت: ورزش ما باید پول‌ساز باشد نه اینکه به پول نفت و پول‌های مختلف متکی باشد. وقتی پول نفت را از سفره اقتصاد مردم که نیاز به پول دارند بردارید و در ورزش خرج کنید که آن هم به صورت نادرست صورت می‌گیرد، مردم از ورزش پس زده می‌شوند و محبوبیت ورزش کم می‌شود.

صفایی درمورد توقعی که از وزیر ورزش و جوانان بعد وجود دارد تصریح کرد: وزیر جدید باید سعی کند تمام تلاشش را برای خصوصی‌سازی و مبارزه با فساد انجام دهد و به مانند وزیر پیشین که به فوتبال توجه زیاد توجه می‌کرد نباشد. ورزش در دوران آقایان مکانی برای پول‌شویی بود واگرنه دلیلی ندارد یک بازیکن نیمکت‌نشین ۵ میلیارد حقوق بگیرد و یک فدراسیون ورزشی هم همین‌قدر بودجه بگیرد. با این پول‌ها می‌توان ۱۰ تا ورزش را گسترش دهند، ولی به جای آن در فوتبال هزینه می‌کنند تا دیده شوند و خارجی‌ها را به جهان‌گردی می‌فرستادند.

وی در ادامه تاکید کرد: وزیر باید پاک باشد، خادم باشد، فروتن و جوانمردی درویش باشد نه این‌که سلطان باشد و سلطنت کند. وزیر باید از خدمت کردن شاد شود نه از اینکه وزیر شده و خوشحال و خندان در نیمه شب به دنبال جشن گرفتن در خیابان برای وزارتش باشد. نباید اجازه دهند مانند وزرای پیشین افراد نزدیک و وابستگان به وزیر در مسند قدرت باشند. آقای رییس جمهور! ورزش یک خادم می‌خواهد؛ نه یک شاه و سلطان. وزیری که می‌خواهد به کشور کمک کند باید از ابراهیم چرخی تا علی پروین و از فقیر تا غنی را هدایت کند تا ورزش کشور به سمت و سویی درست برود.

صفایی در انتها تاکید کرد: ورزش ایران پر از پتانسیل است و باید قدرش را بدانیم، پتانسیلی ۸۰ میلیونی که می‌تواند تمام غم‌های سیاسی و اقتصادی مردم را بشوید و از خاطرشان ببرد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شبکه اطلاع رسانی دانا، تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۷۵۷۶۳۳، www.dana.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین