پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۷۹۵۹
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۵
خسرو پرویز همیشه در هاله‌ای از افسانه و اسطوره‌ها پنهان شده است. داستان ثروت افسانه‌ای خسروپرویز ساخته میلاد وندایی باستان شناس است که برای آگاهی بیشتر در ادامه می‌توانید تماشا کنید؛
شعارسال: در تمامی طول تاریخ خسرو پرویز همیشه در هاله‌ای از افسانه و اسطوره‌ها پنهان شده است. مورخان دوران اسلامی از او به عنوان آخرین پادشاه بزرگ دوران باستان ایرانشهر یاد می‌کنند.
ثروت باشکوه او در اوج دوران سلطنت ساسانی که توانست تا مصر و انطاکیه را فتح کند و ادعا‌های اردشیر بابکان را برای به دست آوردن سرزمین‌های شهریاران هخحامنشی به واقعیت تبدیل کند، زبانزد عام و خاص بود.
کمی پس از مرگ خسرو دوم، ثروت هنگفت ساسانیان به دست اعراب افتاد، ثروتی که تنها ارزش مسکوکات آن در سال ۶۰۸ میلادی چیزی حدود: ۲.۲۱۶.۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان بود.
داستان ثروت افسانه‌ای خسروپرویز ساخته میلاد وندایی باستان شناس را در کلیپ زیر ببنید و با دوستان خود برای اگاهی بیشتر به اشتراک بگذارید.
 
 
تعداد بازدید : 5پایگاه تحلیلی خبری شعار سال برگرفته از آپارات
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین