پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۲۰۹۴
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴
گسترش و تغییر سریع و روزافزون اجتماعی، سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف را با سرمایه‌های مالی و تجهیزات پیشرفته و نوین به‌نحو گسترده‌ای به‌سوی فناوری‌های ارتباطی سوق داده است و این امور زیربنای تغییرات دنیای اطلاعات هستند. کاربست رویکرد‌های ارتباط و تعامل اجتماعی در این وضعیت، راهبردی است که پلیس در بهره‌گیری از فرصت‌های موجود برای ایفای نقش حساس و حیاتی‌اش در تولید و برقراری و تحکیم نظم و امنیت از آن استفاده می‌کند.

شعار سال:یکی از شاخصه‌های پلیس هوشمند در تراز انقلاب اسلامی تکیه بر ارتباط نوین برپایه تعامل دوسویه و اعتماد اجتماعی است و هرگونه ضعف یا غفلت از این راهبرد، چالش‌هایی جدی پیش‌روی مأموریت برقراری نظم و انضباط اجتماعی و احساس امنیت عمومی قرار می‌دهد.
 
امروز پلیس در ایفای نقش اجتماعی و همچنین حضور مقتدرانه در عرصه جنگ شناختی، می‌کوشد هجمه فناوری‌های جدید ارتباطی را که قواعد حقوقی موضوعات و مسائل مختلف را دچار خلل و مشکل می‌کند، با مدیریت حرفه‌ای و تخصصی و اصول مبتنی بر اخلاق اسلامی بی‌اثر کند و احساس امنیت اجتماعی را ارتقا بخشد.
 
پیچیدگی این مأموریت در دامنه نفوذ فناوری‌های جدید به حریم خصوصی، خلوت و فضای اختصاصی زندگی افراد و خانواده‌ها نمایان می‌شود. اگر هوشیاری جامعه در توجه به سبک زندگی اسلامی و معیار‌های شناختی و هماهنگی، همراهی، همگامی و همسویی سرمایه‌های اجتماعی با نیروی انتظامی نباشد، بی‌هیچ تردیدی شاهد شدت آسیب‌های ویرانگر خواهیم بود.
 
پاسداشت فرهنگ، هویت و ماهیت زندگی اجتماعی در کنار توجه به روزآمدی و کارآمدی تکلیفی است که با ارج‌گذاری به ارزش‌ها و هنجار‌های انقلابی و اصول اسلامی در مقابله هوشمندانه با تهدید دشمن مؤثر واقع می‌شود. مسلم است که دشمنان نظام اسلامی از هیچ حربه‌ای، چه تحریم‌های ظالمانه و چه گسترش بحران و آشوب در منطقه یا هجمه‌های تخریبی در جنگ شناختی، لحظه‌ای از مواضعشان عقب‌نشینی نمی‌کنند؛ بنابراین باید تعامل پیوسته و نظام پیشنهاد‌های پویایمان را با جدیت و مقید به توسعه در راستای حضور و مقاومت در این سنگر برای دفاع از امنیت و اقتدار ایران اسلامی مهیا کنیم.
 
امسال هفته نیروی انتظامی را به برکت خدمت صادقانه در سوگواری‌های مکتب امام‌حسین (ع) و عنایات ویژه، ولی نعمتمان حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) و به‌میمنت ماه عزیز ربیع‌الاول با شعار «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» آغاز می‌کنیم و برنامه زیادی برای خدمت‌رسانی به مردم و اطلاع‌رسانی اقدامات انجام‌شده در دستورکار داریم.
 
امید است بتوانیم در هفته بزرگداشت ناجا که فرصتی مغتنم برای توسعه تعاملات و ارتباط پلیس و مردم است، با شناخت درست و علمی در موقعیت خطیری که پیش‌روی ماست، هوشمندانه برای تجلی امنیت پایدار گام برداریم.
 
در ادای این تکلیف مقدس، رسانه‌های جمعی نقش مؤثری برای تحقق اهداف عالی دارند. در این فرصت جا دارد از خردورزان اندیشمند رسانه‌های جمعی استان خراسان‌رضوی تشکر ویژه‌ای کنم، آن‌ها یاوران راستین و بازوان پرتوان مسیر امنیت و پل ارتباطی پلیس و مردم هستند.
 
در پایان ضمن تشکر از نماینده معزز، ولی فقیه و امام‌جمعه مشهد، تولیت آستان مقدس رضوی، شهرداری مشهد، شورای تأمین، دستگاه قضایی و همه سازمان‌ها و نهاد‌های خراسان‌رضوی و شهروندان قانون‌مدار، از زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی ثامن‌الحجج (ع) درخواست می‌کنیم پیشنهاد‌ها و نظر‌های سازنده‌شان را به شماره۱۹۷ دفتر نظارت همگانی بازرسی فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی ارائه دهند و پشتیبان و همراه خادمان نظم و امنیت باشند.
 
سرتیپ محمدکاظم تقوی - فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری  شهرآرا، تاریخ انتشار: 17مهر 1400، کدخبر:83205 ، www.shahraranews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین