پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۲۳۸۵
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
قوه قضائیه پرونده مدیران نیشکر هفت‌تپه را اعلام کرد.
شعار سال: حکم پرونده فساد نیشکر هفت تپه اعلام شد.

ذبیح الله خدائیان، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری هفتگی گفت: «امید اسدبیگی فرزند احسان به اتهام مشارکت عمده در اخلال عمده در نظام ارزی شرکت از طریق قاچاق ارز به ۲۰ سال حبس و رد اموال محکوم شد. جرم اسدبیگی، مشارکت در قاچاق یک میلیارد و ۳۹۶ میلیون یورو و مباشرت در قاچاق دو میلیون و ۸۹۴ هزار یورو بوده است.

مهرداد رستمی، رئیس سابق هیئت مدیره نیشکر هفت تپه هم به ۲۰ سال حبس و رد اموال محکوم شد. همچنین دو نفر دیگر از متهمان هر کدام به ۱۵ سال حبس، سه نفر دیگر هر کدام به ۱۰ سال و بیش از ۱۷ نفر هر کدام به ۵ سال حبس محکوم شدند. نام این متهمان اعلام نشده است.

امید اسدبیگی یکی از مالکان و مدیرعامل سابق مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه بود. پرونده رسیدگی به مفاسد او دو بخش داشت که اکنون برای یکی از آن‌ها حکم محکومیت صادر شده است.

اخیرا با اعلام معاونت اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وضعیت شرکت هفته تپه تعیین تکلیف و به شرکت توسعه صنایع نیشکر واگذار شد.

در تحولی دیگر امروز ناصری، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اعلام کرد: «پس از واگذاری مدیریت شرکت هفته تپه به این مجموعه، آقای فتحی مکوند به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب شد.»

او افزود: "فعالیت مدیرعامل جدید و معاونانش از صبح امروز آغاز شده و اولویت کاری آن‌ها پرداخت حقوق معوقه است. "
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فرارو، تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰، کد خبر: ۵۰۹۱۲۲، www.fararu.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین