پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۲۵۲۲
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳
وزیر جهاد کشاورزی در دومین روز سفر خود به استان فارس، در شورای اداری شهرستان زرین دشت مدعی شده است که رفع تبعیض از رهاورد‌های مهم سفر‌های استانی است. باید خدمت جناب وزیر عرض شود که رفع تبعیض با رویکرد آمایش قابل حل است نه بازدید استانی. بازدید استانی نوعی مکانیزم نظارتی است نه برنامه ریزی و کاهش پیامد.
شعار سال: سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در این زمینه اعلام کرد که سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی پنجشنبه در دومین روز سفر خود به استان فارس، در شورای اداری شهرستان زرین دشت گفت: امیدوار هستم رهاورد این سفر هم رفع مسائل و مشکلات این منطقه از ایران اسلامی باشد.
نماینده ویژه رئیس جمهوری با بیان اینکه آب آشامیدنی بهداشتی و سالم نیاز همه مردم و همه اقشار است و موضوع بسیار مهمی به شمار میآید، افزود: این موضوع و دغدغه فراگیر راه‌های مواصلاتی این شهرستان به اطلاع رئیس جمهوری رسانده خواهد شد و در شورای اداری استان برای آن تصمیم گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه مسئله تکمیل کانال‌های پایاب بند خسویه در حوزه کشاورزی است، اضافه کرد: در این سفر برای اجرای این طرح اعتباراتی پیش بینی شده است و امیدواریم یکی از مصوبات سفر در همین بخش باشد.
او به موضوع مهلت دهی وام‌های کشاورزان نیز پرداخت و اظهار کرد: از مدیر عامل بانک می‌خواهم اجرای این برنامه را به طور خاص پیگیری و گزارش‌های لازم را ارائه دهند؛ این کار باید به عنوان یکی از رهاورد‌های سفر در این منطقه اجرایی کنیم.
به گفته وی؛ با توجه به خشکسالی‌های مکرر توسعه در مجموعه گلخانه‌ای یکی از ضرورت‌ها است از این رو این حوزه باید پیگیری بشود.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به پیش رو بودن اجرای طرح تحویل امانی نهاده‌های دامی به عشایر و روستاییان و شکل گیری ساز و کار قانونی آن ابراز کرد: از هفته آینده بانک کشاورزی اعطای دامدار کارت را با وام ۵۰ میلیون تومانی و با نرخ ۱۲ درصد آغاز خواهد کرد تا دامداران ما نیز حمایت شوند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حوزه صنایع تبدیلی کمبود داریم گفت: خواهش می‌کنم که سرمایه‌گذاران در این بخش سرمایه‌گذاری کنند، زیرا که می‌تواند از خروج محصولات به شکل خام جلوگیری و ارزش افزوده ایجاد کند.
ساداتی نژاد به موضوع طرح‌های آبیاری تحت فشار نیز اشاره کرد و افزود: هزینه اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار ارتقا پیدا کرده؛ در مورد ایستگاه‌های پمپاژ ثانوی هم مشکلات برطرف شده و دستور العمل‌های لازم برای اجرا ابلاغ شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا، تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۴۵۰۴۵۶۶، www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین