پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۳۲۹۴
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶
در حالی سخنگوی سازمان ثبت احوال از صدور پنج میلیون کارت هوشمند ملی با بدنه تولید داخل صحبت می‌کند که در جیب خیلی از شهروندان برگه‌ای زشت و تکه کاغذی بنام رسید ثبت نام برای اخذ کارت ملی وجود دارد. دستور العمل نویسی زیر سوالی که بسیاری از شهروندان را بدلیل به همراه نداشتن تکه کاغذ زشت موصوف، از اخذ خدمات منع می‌نمود. چه کسی پاسخگوی این حد از بی درایتی و اتلاف وقت مردم است؟ آقای سخنگو بغیر از صحبت درباره تحریم و اثرات ان بر کندی کار صدور کارت ملی، توان پاسخگویی دارند؟ حق الناس بزرگی بر گردن مدیران سازمان ثبت احوال است آقای سخنگو. چه از نظر وقتی که از مردم کشته و هدر داده اید و چه از باب شرعی بودن احتمالی حقوقی که دریافت کرده اید. ان شاالله که اعتقاد به حیات اخروی و معاد وجود دارد.
شعار سال: سیف الله ابوترابی در یک مصاحبه تلفنی با بیان اینکه وظیفه سازمان ثبت کشور، ثبت وقایع چهارگانه ولادت، وفات، ازدواج و طلاق است، گفت: این سازمان در کنار این وظایف، سایر خدمات از جمله صدور کارت هوشمند و تغییر نشانی را انجام می‌دهد.
وی درباره کارت هوشمند اضافه کرد: برابر قانون متولی تأمین بدنه کارت هوشمند ملی، چاپخانه دولتی است و تراشه کارت اساساً وارداتی است و در کشور هنوز فناوری آن موجود نیست.
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: چاپخانه دولتی مواد اولیه را وارد و مراحل فنی را طی کرده و به مرحله تولید رسیده و سازمان ثبت احوال حدود پنج میلیون کارت هوشمند تولید داخل را صادر کرده است.
ابوترابی تصریح کرد: برابر ماده ۴۶ قانون محاسبات عمومی کشور، متولی تأمین بدنه کارت، چاپخانه کارت است و تراشه این کارت‌ها نیز در دنیا توسط چهار یا پنج کشور تولید می‌شود. البته شرکت‌های دانش بنیان ایرانی از طریق معاونت رئیس جمهور پیگیر هستند تا بتوانند این تراشه را در داخل تولید کنند.
وی از اقدامات سازمان ثبت احوال برای صدور کارت هوشمند گفت: ظرفیت سازی جهت تولید دو میلیون و ۵۰۰ هزار کارت صورت گرفته است و دستگاه‌هایی را در این راستا وارد و نصب کرده ایم.

تامین به موقع کارت هوشمند ملی امری ضروری است
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور هم تامین به موقع کارت ملی شهروندان عزیز کشورمان را امری ضروری خواند و گفت: در این بستر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مناسبی در کشور به خصوص در مجموعه وزارت دفاع وجود دارد که امید است با هم افزایی ظرفیت‌های داخلی سالانه به رقم تولید سه میلیون کارت ملی در کشور برسیم.
ابوطالب شفقت در نشست عملیاتی سازی تولید کارت ملی هوشمند در داخل کشور که هفته گذشته با حضور همه دست اندرکاران این امر برگزار شد، افزود: وزارت دفاع با توجه به ظرفیت‌های بومی، صنعتی و علمی توانایی بالایی در تامین به موقع کارت ملی مورد نیاز دارد و در این عرصه ورود تمامی نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان دارای ظرفیت، ضروری است.
از جمعیت ۶۴.۵ میلیون نفری واجد شرایط بیش از ۶۱ میلیون نفر مدارک خود را تکمیل کرده اند و برای حدود ۵۲ میلیون نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما، تاریخ انتشار:۳۰ مهر ۱۴۰۰، کدخبر: ۳۲۵۵۲۴۲، www.iribnews.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین