پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۸۸۲
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
پایگاه خبری اقتصاد دان با انعکاس خبری، مدعی حضور چهار نماینده مجلس در نمایشگاه هوایی دوبی به خرج مجتمع پتروشیمی الف شده است؟ سپس پرسیده است که نمایندگان مجلس چه ارتباطی با این شرکت و چه تقارنی با نمایشگاهی که در آن محصولات هوا و فضا و بعضا نظامی، به نمایش درمی‌آید، دارند؟ آیا نمایشگاه تنها بهانه‌ای برای سفر بوده یا مقدمه‌ای برای توسعه روابط؟! نظر به اهمیت موضوع اقدام به انعکاس خبر شده و ورای تائید یا تکذیب جزئیات، منتظر دریافت اطلاعات تکمیلی و همچنین توضیحات احتمالی پتروشیمی الف و چهار نماینده محترم مجلس در خصوص این ادعا هستیم.

شعار سال: از جمله میهمانان ویژه نمایشگاه هوایی دبی که از چند روز پیش آغاز به کار کرده، چهار تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی کشورمان هستند؛ میهمانانی که البته در زمره مدعوین مقامات امارات متحده عربی یا حتی شرکت‌‌‌‌‌های حاضر در این نمایشگاه هم نیستند، بلکه به واسطه یکی از شرکت‌‌‌‌‌های پتروشیمی وطنمان عازم این سفر عجیب شده اند.
 
«ع. س»، «ج. ح. ک»، «ع. ج» و «ح. ف»، چهار نماینده‌ای هستند که به دعوت پتروشیمی «الف»، تعطیلات آخر هفته را به دبی سفر کرده اند تا از نمایشگاه هوایی در این کشور بازدید کرده و احتمالا در کنار آن فرصت بهره مندی از هوای مطبوع این کشور در این موقع از سال را از دست ندهند؛ تجربه‌ای دلچسب، به ویژه وقتی در مبدا سفر یعنی کشورمان سوز و سرما شروع شده باشد!

اما ارتباط شرکت پتروشیمی وطنی [نام این شرکت و باقی اسامی محفوظ است و در صورت نیاز، در گزارش‌‌‌‌‌های تکمیلی منتشر خواهد گردید]با نمایشگاه هوایی چیست و از آن مهم تر، نمایندگان مجلس چه ارتباطی با این شرکت و چه تقارنی با نمایشگاهی که در آن محصولات هوا و فضا و بعضا نظامی، به نمایش درمی‌آید، دارند؟ آیا نمایشگاه تنها بهانه‌ای برای سفر بوده یا مقدمه‌ای برای توسعه روابط؟!

این‌ها ابهاماتی هستند که نمی‌توان به درستی درباره شان اظهار نظر کرد و پاسخ قطعی برایشان یافت، اما از آنجایی که می‌دانیم یک سوی ماجرا نمایندگان مجلس هستند که همواره نزدیکی به ایشان برای برخی فواید بسیاری داشته و از این رو به ایشان توصیه اکید شده که مراقب همه چیز حتی هدایایی که برایشان ارسال می‌شوند هم باشند، به نظر سفر گران قیمت به دبی، هدیه‌ای نیست که قرار باشد بدون جبران بماند.

این در حالی است که دست بر قضا شرکت‌‌‌‌‌های پتروشیمی هم از جمله نقش آفرینان برخی پرونده‌‌‌‌‌های تخلف هستند و به دلایل متعدد ضرورت دارد که فعل و انفعالات خارج از قاعده شان مورد رصد و پایش قرار گیرد؛ از جمله به این دلیل که بسیاری از این شرکت‌ها در بورس حضور دارند و از آن مهم تر، در زیرمجموعه هلدینگ‌‌‌‌‌های عظیم قرار گرفته اند و بر سر انتصاب اعضای هیات مدیره شان نبرد‌‌‌‌‌های مفصل در جریان است!

مسائلی که مجابمان می‌کند در خصوص سفر اخیر هم از نمایندگان مجلس و هم از دستگاه‌‌‌‌‌های نظارتی سوال پرسیده و چشم انتظار روشن شدن پشت پرده این سفر پرهزینه و آسیب زا باشیم؛ سفری که کمترین فایده شفاف شدن مسائل پیرامون آن، جلوگیری از تکرارش در آینده و جریحه دار کردن خاطر مردمی خواهد بود که این روز‌ها به شدت در تنگنای مالی قرار دارند و توقع ندارند، نمایندگان مجلس به جای رسیدگی به مشکلات، وقتشان را در سواحل خارجی گذرانند!
 

 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  اقتصاددان، تاریخ انتشار:   30 آبان   1400، کدخبر:67958 ، www.eqtesaddan.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین