پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۷۷۲۶
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
معاون قضایی دادستان کل کشور از بررسی رانت ۷۰۰ میلیارد تومانی عرضه زعفران صادراتی در بازار داخلی خبر داد.
شعار سال: سعید عمرانی با اشاره به ابهامات اخیر مطرح شده در خصوص عرضه داخلی یک محموله بزرگ زعفران که قرار بود پیش از این به صورت صادراتی در بورس کالا عرضه شود، گفت: با توجه به پیگیری‌های مختلف انجام شده این موضوع در دستور کار قرار گرفته و بررسی‌های مقدماتی در این خصوص انجام شده است.

به گفته معاون قضایی دادستان کل کشور بررسی‌های مقدماتی در این خصوص انجام شده و مباحث طرفین در این مورد شنیده و بررسی تکمیلی نیز انجام خواهد شد.

گفتنی است، در سال ۱۳۹۹ مقرر گردید با هدف حمایت از تولیدکنندگان زعفران مازاد بر نیاز داخل با هدف صادرات توسط سازمان تعاون روستایی خریداری شود.

بر این اساس ۴۶ تن زعفران با قیمت ۸ تا ۱۰ میلیون تومان خریداری شده و بایستی با عرضه در بورس کالا فرایند صادرات آن تکمیل می‌شد. بررسی‌ها نشان میدهد بخشی از این محموله به جای عرضه صادراتی با هدف عرضه داخلی به یک مجموعه فروخته شده که این اقدام مغایر تصمیمات پیشین وزارت جهاد کشاورزی است. بر این اساس حداقل ۷۰۰ میلیارد تومان رانت ایجاد شده است.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از اگنا، تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰، کد خبر: agna.ir۷۱۹۰۹
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین