پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۷۸۸۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۸
مستدل صحبت می‌کند و قانونی. منظورمان صحبت‌های دکتر محسن برزویی مدیرکل امور اداری و کارگزینی کارکنان اداری قوه قضائیه است. اما آقای مدیرکل چرا در پاسخ دادن و شفاف سازی، اینقدر حق بجانب حرف می‌زنند و بالا به پائین؟ درست یا غلط، صحبتی مطرح شده و شما یا هر فرد دیگری در قوه باید شفاف سازی کنید. تلویزیون دادگاه نیست آقای دکتر. مردم حتی در خصوص میزان حفظ کرامت در دادگاه گلایه‌ها دارند. بجای الگو بودن، تکرار اشتباه نکنید لطفا.
شعار سال: محسن برزویی، مدیر کل امور اداری کارگزینی قوه قضاییه در برنامه «صبح بخیر ایران» درباره موضوع مطرح شده پیرامون دریافتی کارکنان قوه قضاییه از سوی سازمان اداری و استخدامی اظهار کرد: ادعای دریافت حقوق ۱۸۴ میلیون تومانی در قوه قضاییه در حالی از سوی سازمان اداری استخدامی مطرح می‌شود که آمار ارائه شده ایراد شکلی و ماهوی دارد.

وی با بیان اینکه زمانی که مبنای محاسبات اشتباه باشد قطعا خروجی و نتیجه نیز اشتباه خواهد بود، عنوان کرد: حقوق و مزایا هر چیزی است که در حکم کارگزینی وجود دارد و مطابق فیش پرداخت می‌شود و از طریق خزانه هر ماه استمرار دارد.

برزویی گفت: درآمد‌های اتفاقی و معوقات جزء حقوق و مزایا محسوب نمی‌شود. مشکل اینجاست که در سازمان اداری و استخدامی برای طرح این عدد به هیچ چیز استناد نشده‌است. مبلغی که در اینجا اشاره شده، پرداختی مزایای معوق مانده مربوط به یک سال گذشته یکی از پرسنل است؛ به‌عبارت دیگر پرداختی ۱۳ ماه یک پرسنل که به‌لحاظ مشکلات گوناگون به‌صورت یک‌جا پرداخت شده، اما سازمان اداری و استخدامی آن را به‌عنوان میانگین پرداختی عنوان کرده‌است.

مدیر کل امور اداری کارگزینی قوه قضاییه تصریح کرد: در یکی دیگر از فیش‌های حقوقی که مربوط به یک قاضی است، پرداختی آن در یک ماه ۱۱۰ میلیون تومان بود که ۹۵ میلیون تومان آن سایر معوقات بوده است.

وی اظهار کرد: شاید باورپذیر نباشد که حقوق ۵۰ درصد از پرسنل و شاغلین زیر ۷ میلیون تومان است و ۳۶ درصد از همکاران بین ۷ تا ۹ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.

برزویی با بیان اینکه ۹۱۲ نفر از قضات عالی رتبه ما، حق قانونی خود را دریافت نمی‌کنند، اظهار کرد: یکی دیگر از کسانی که مسئولان نسبت به حقوق وی اعتراض داشتند، مدیر عالی‌رتبه یکی از سازمان‌های وابسته به قوه قضاییه است و حقوق دریافتی این همکار ما ۱۴ میلیون تومان است که پزشک است و ۸ ماه هم حقوق معوقه دارد.
 
تعداد بازدید : 167
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۱۴۰۰۰۹۲۳۱۷۹۵۰، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
سیدمهدی موسوی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
0
1
به نام خداوند
جناب آقای برزویی مدیر کل امور اداری و کارگزینی قوه قضاییه، اینجانب کارمند رسمی قوه قضاییه هستم، که به موجب آزمون سال ۹۶ و حکم انتصاب سال ۹۸ مشغول به کار شدم، اما با رسیدگی خارج از صلاحیت ذاتی هسته گزینش توسط مدیر و سرپرست امور اداری وکارگزینی دادگستری کل استان قزوین، بصورت غیر قانونی از خدمت معلق شدم، الان حدود ۱۶ ماه است که با وجود نص صریح ماده ۱۲۲ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶، که بیان میدارد حقوق ثابت بنده در دوران تعلیق باید پرداخت شود، ریالی به بنده پرداخت نشده است. البته شما هم در این گزارش به پرداخت حقوق ثابت آن قاضی معلق از خدمت اشاره کردید، هر چند دستگاه قضا در ایران تنها قضات را کارمندان خود میداند و کارکنان اداری گویا بی ارزش هستند!، پرونده بنده در دیوان تحت رسیدگی می باشد. بگذریم از این موضوع که دادگستری کل استان قزوین نیمی از حقوق کارمندان جدید الستخدام در سال ۹۸ را پرداخت نکرد، و گذاشت رو حساب گردن کلفتی! و هیچ وقت هم معلوم نشد که پول چی شد! واقعا اینهمه فساد چجوری یک جا قابل جمع است؟ بعد شما میای همچون ........ شهادت و دفاعیه از این دستگاه میدهید! پاسخی دارید؟
ناشناس
Germany
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
3
0
شک دای؟ طلبکاره دیگه
ناشناس
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
1
0
بنظرم توجیه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین