پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۰۰۷۸
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
وزارت پر جالش تعاون، کار و رفاه اجتماعی دچار انواع مشکلات و بحران‌ها بوده و جناب وزیر به رئیس جمهور پیشنهاد وقف عام کردن سرخ آبی‌ها را می‌دهد. هر کجای دنیا این داستان را روایت کنید، بعنوان کیس مطالعاتی وارد کتب مدیریتی می‌کنند. برخی از منتقدین این حرکات عبدالملکی را نوعی فرار به جلو با الگو برداری از شیوه رفتاری محمدجواد آذری جهرمی دولت روحانی تفسیر کرده اند.
شعار سال: ماجرای دولتی بودن استقلال و پرسپولیس در چند دهه اخیر یکی از مشکلاتی بوده که همواره در خصوص آن مباحثی صورت گرفته و در هر دوره زمانی منجر به بروز ایراداتی شده و با گذشت زمان این مشکل بیشتر نمود پیدا کرده و پای مراجع بین المللی را وسط کشیده است.

استفاده دو باشگاه ورزشی از بودجه و امکانات دولتی از یک سو و تصمیم‌سازی‌های سران دولتی برای این دو مجموعه از سوی دیگر تبعات منفی زیادی در این چند دهه برای آن‌ها داشته و سو مدیریت‌ها و انباشت بدهی‌های کلان در کنار اعتراض مخاطبان میلیونی دو باشگاه به تصمیمات اشتباه در دوره‌های مختلف زمانی دردسر ایجاد کرده است.

از طرفی توجه دولت به این دو مجموعه ذهنیتی مبنی بر عدم اجرای عدالت در هزینه باشگاه‌ها و همچنین برگزاری مسابقات ایجاد کرده و سلامت آن را زیر سوال برده و اداره دو باشگاه رقیب زیر نظر یک مجمع واحد در جای خودش حرف و حدیث ایجاد کرده است.

از همین رو سال‌هاست که صحبت از خصوصی سازی دو باشگاه و واگذاری آن‌ها به بورس و فرابورس مطرح است و دولت‌های مختلف به نوبه خود تلاش کردند یا حداقل اینطور نشان دادند که در تلاش هستند تا موانع عرضه سهام دو باشگاه در بورس را از میان برداشته و چتر دولت را از حضور مستقیم در عرصه تیم داری ببندند.

با این وجود هرگز چنین چیزی عملی نشده و رئیس سازمان خصوصی سازی هم در صحبت‌های اخیر خود عملاً اّب پاکی را روی دست کسانی که منتظر عرضه سهام دو باشگاه بودند ریخته و عنوان کرد تا زمانی که مشکلات درآمدزایی در فوتبال خصوصاً حق پخش برطرف نشود امکان عرضه سهام دو مجموعه زیان ده دولتی در بازار وجود ندارد.

این موضوع دیگر یک مشکل داخلی نیست و پای فیفا و AFC به ماجرا باز شده و چندی پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد در پی مشکلاتی از جمله دولتی بودن و اداره زیر نظر مجمع واحد، تو باشگاه استقلال و پرسپولیس واجد شرایط اخذ مجوز حرفه‌ای نیستند و بدین ترتیب امکان حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست خواهند داد.

اگرچه دولتمردان در روز‌های پایانی تا پیش از اعلام نظر نهایی AFC سعی داشتند با تدابیر امنحان پس داده‌ای مثل انتقال مجمع دو باشگاه به وزارتخانه‌های دیگر به نوعی قانون را دور زده و مانع از حذف دو باشگاه شوند، ولی AFC که این بار در اجرای قوانین و ضوابط جدی‌تر از همیشه نشان داده آن با نپذیرفت و رای به حذف دو تیم از لیگ قهرمانان اسیا داد.

حجت الله عبدالملکی، وزیر کار، تعاون و و رفاه اجتماعی در صفحه شخصی خود با انتشار نامه‌ای که خطاب به رئیس جمهور، سید ابراهیم رئیسی نوشته است، پیشنهاد خود را مبنی بر واگذاری دو باشگاه به مردم و اداره به صورت تعاونی مطرح کرده و الگو‌هایی مثل رئال مادرید و بارسلونا را به عنوان شکل مناسب باشگاهداری معرفی کرده است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری انتخاب، تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰، کد خبر:۶۵۶۶۵۵، www.entekhab.ir
اخبار مرتبط
برگزیده ها
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین