پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۰۱۰۶
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸
خسارات تصادفات، بیشتر از جنگ نباشد، کمتر از آن نیست. بر طبق آمار پلیس، در حدود ۵۰ فوتی روزانه و ۱۰۰۰ مجروح در روز بر اثر تصادفات داریم. بیش از ۷ درصد تولید ناخالص ملی صرف تصادفات می‌شود. حدود ۵ درصد تصادفات منجر به ایجاد معلولیت شده و در سال با ۱۵-۲۰ هزار معلول سروکار داریم. در این بین سه عامل انسانی، مسیر (جاده) و خودرو نقش دارند که کمترین توجهی به آن‌ها نشده و همه تقصیر‌ها بر عهده رانندگان فرض می‌شود. خودرو سازی که استاندارد سپر خودرو را رعایت نمی‌کند و بدنه خودرو فاقد استحکام لازم بوده و تست‌های تصادف آن با نگاه حداقلی انجام می‌شود، تفکری درباره خسارات تصادف نمی‌تواند داشته باشد.

شعار سال:رییس پلیس راهور با بیان اینکه سومین عامل مرگ و میر در جهان تصادفات است، گفت: در ایران نیز به ازای هر نفر فوتی در اثر تصادف که در هر ساعت نزدیک به ۲ نفر است، ۲۰ تا ۲۵ نفر مجروح داریم.

سردار هادیانفر با بیان اینکه سومین عامل مرگ و میر در جهان تصادفات است، گفت: امروزه در بعضی از ماه ها کمتر یا برخی ماه ها بیشتر به طور متوسط ۳۵ تا۶۰ نفر فوتی در اثر تصادف داریم که به ازای هر نفرفوتی که در هر ساعت نزدیک به ۲ نفر است، ۲۰ تا ۲۵ نفر مجروح داریم.
 
وی یادآور شد: امروز علیرغم اینکه در سال ۹۸ شاهد کاهش چشمگیر فوتی ها در تصادفات بودیم و در ۹۹ شاخص ۱۱ و نیم درصدی کاهش جانباخته داشتیم ولی امروز در سال ۱۴۰۰ با توجه به رشد ۱۲ درصدی میزان افزایش تردد، حدود ۱۱ هزار و ۱۴۷ نفر جانباخته و ۲۶۱ هزار مجروح و معلول داشتیم؛ معضل جدی که بارها مقام معظم رهبری هم تذکر دادند و تاکید کردند که همه دستگاه های مسوول نقش خود را ایفا کنند تا تصادفات به حداقل برسد.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین  ، تاریخ انتشار:22 دی 1400، کدخبر: 1591822، www.khabaronline.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین