پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۲۷۷۸
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵
دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در نامه‌ای به عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ثبت پنج اثر فرهنگی و تاریخی ایران را در فهرست میراث جهان اسلام اعلام کرد.

شعار سال:پنج اثر فرهنگی و تاریخی ثبت شده در فهرست میراث جهان اسلام شامل منظر فرهنگی قلعه الموت، مجموعه آرامگاهی شیخ احمد جام، مجموعه تاریخی بسطام، منظر فرهنگی ماسوله و گنبد علویان همدان است.
 
پرونده این آثار با هماهنگی کمیسیون ملی آیسسکو ایران به دبیرخانه این کمیسون ارسال شده بود.
 
سازمان جهانی اسلامی برای آموزش و پرورش، علوم و فرهنگ (آیسسکو - ICESCO -) سازمانی تخصصی است که تحت حمایت سازمان همکاری اسلامی (OIC) فعالیت می‌کند و در زمینه‌های آموزش‌،‌ علوم، فرهنگ و ارتباطات در کشورهای اسلامی و به منظور حمایت و تقویت روابط بین کشورهای عضو به فعالیت مشغول است.
 
دفتر مرکزی این سازمان در رباط در کشور مراکش واقع شده است.
 
آیسسکو برای شناسایی، معرفی و حفاظت بهتر میراث جهان اسلام چند سالی است که در حال تدوین فهرستی از آثار شاخص فرهنگی و تاریخی جهان اسلام است.
 
این فهرست اختصاص به جهان اسلام داشته و غیر از فهرست میراث جهانی یونسکو است.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه خبری تحلیلی  گیل خبر، تاریخ انتشار:  23بهمن1400، کدخبر: ، www.gilkhabar.ir،477333

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین