پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۸۲۲۶
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲
گاز پایه شدن کشور از سال ۱۳۷۰، افزایش مصرف مستمر آن را در پی داشته و ضرورت توسعه این صنعت بشکل مداوم از الزامات کار خواهد بود. این در حالی است که بر طبق آمار رسمی دریافتی، میزان مصرف تولیدی کشور به ۲۷۸ میلیارد مترمکعب در سال رسیده و میزان مصرف آن با عددی نزدیک به تولید در حدود ۲۵۰ میلیارد متر مکعب است. باید پرسید که آیا با روند فعلی توسعه صنعت گاز، امکان ایجاد بحران وجود ندارد؟ چه راهکار‌هایی را باید برای توسعه جهشی صنعت در نظر گرفت؟
شعار سال: مجید چگنی، معاون وزیر نفت در امور گاز در نشست خبری در بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت:شرکت ملی گاز ایران، شرکتی عملیاتی است و خدمات آن مستمر و مداوم است، زیرا قطعی گاز به معنای توقف تولید در بسیاری صنایع و تولیدات است.

اکنون ۲۴.۵ میلیون مشترک گاز در کشور داریم. سالانه ۲۵۰ میلیارد مترمکعب گاز در کشور مصرف می‌شود.

تولید گاز امسال به ۲۷۸ میلیارد مترمکعب می‌رسد که از فاز‌های ۱۴ و ۱۱ پارس جنوبی تامین می‌شود و نسبت به پارسال ۴۵ میلیارد مترمکعب افزایش می‌یابد.

صادرات گاز در سال گذشته ۱۷ میلیارد مترمکعب بوده که نسبت به سال ۹۹، دو درصد افزایش یافته است.

با مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران بنا شد سه مرکز نوآوری شهید هاشمی‌نژاد، پارس جنوبی و تهران با حضور ده‌ها شرکت دانش‌بنیان راه‌اندازی شود.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری نفیر نفت، تاریخ انتشار:۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱، کدخبر:۴۹۵۶۸، nafirenaft.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین