پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۸۶۲۵
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۵
یکی از مصادیق اتهامی مدیران که باید قوه قضائیه با قید فوریت بدان ورود کند، شعار درمانی و دادن وعده‌های بدون پشتوانه است. وعده‌هایی که بدلیل باور توسط مدیران سایر بخش‌ها و مردم، نوعی دومینوی تشدید انحراف و سقوط نامرئی توسعه کشور را سبب می‌شود. رئیس محترم سازمان هواپیمایی کشوری، اخیرا وعده خرید هواپیمای جدید را داده است. ایشان باید به شفافیت برای افکار عمومی و نهاد‌های نظارتی و شاید قضایی در آینده توضیح دهد که منظور از خرید هواپیمای جدید چه نوع هواپیمایی است؟ آیا با تبادل هواپیما‌های دست دوم بین ایرلاین‌های داخلی سروکار داریم یا خرید هواپیمای دست دوم از کشور‌های دیگر آنهم با چند دست واسطه! آیا خرید هواپیمای فوق سبک را معادل هواپیما خریدن داخلی می‌دانند؟ توضیح دهید لطفا و ایجاد تشویش و انحراف در اذهان و یا خدای ناکرده رزومه سازی برای خودتان نکنید.
شعار سال: «محمد محمدی بخش» در گفتگو با یک رسانه درباره مشکل کمبود صندلی پرواز، اظهار کرد: در مدت اخیر چند فروند هواپیما خرید شده است و در حال افزایش ناوگان نیز هستیم. در برنامه فعلی نیز تصمیم داریم هواپیما‌های زمین‌گیر را سرخط بیاوریم.

وی با بیان اینکه درخواست پرواز نسبت به سال‌های گذشته به‌شدت افزایش یافته است، افزود: در مدت اخیر تعداد صندلی هواپیما‌ها نیز ۴۰ درصد افزایش یافته است، اما همچنان این میزان افزایش پاسخگوی تقاضای فعلی نیست.

رییس سازمان هواپیمایی گفت: از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین امسال دو و نیم میلیون نفر توسط حمل‌ونقل هوایی جابه‌جا شدند.

محمدی بخش درباره میزان هواپیما‌های سرپا نیز گفت: اکنون ۱۵۸ فروند هواپیمای عملیاتی داریم و تعداد صندلی ناوگان هوایی نیز ۴۰ درصد افزایش یافته، اما درخواست نسبت به مشابه سال قبل ۲.۵ برابر شده است و شاهد استقبال مردم از این بخش هستیم.

وی با بیان اینکه برای خرید هواپیما نیز منتظر مذاکره رفع تحریم‌ها نیستیم و امکان خرید هواپیما وجود دارد، گفت: افزایش ناوگان درخواست به حق مردم است و تقریباً ۱۰۰ فروند هواپیمای زمین‌گیر داریم که باید به چرخه پرواز برگردانیم، البته خرید هواپیما نیز در دستور کار است که می‌تواند به پوشش تقاضا کمک کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال برنامه‌ریزی برای نوسازی و بازسازی ناوگان هوایی کشور هستیم و به‌زودی تعداد صندلی‌ها در این بخش افزایش می‌یابد.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار:۲ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۸۴۷۶۲۸۱۹، www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین