پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۳۲۶
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
حتی برای شکایت یا پیگیری حقوقی اهانت‌های هتاکان هم اقدامی نخواهیم کرد.
شعار سال: خانه سینما در پی برخی حواشی منتشر شده در فضای مجازی پس از حواشی جشنواره کن، سرانجام در قالب بیانیه‌ای، واکنش نشان داد.

خانه سینما در بیانیه‌ای تحت عنوان «ما و مردم نباید در دام این جریان بیفتیم» آورده است:

«به نام خدا

اشخاصی این روز‌ها بنا بر یک برنامه از پیش تعیین شده که بعد از این همه سال دیگر برای ما و مردم نخ نما شده است به شکل بسیار بی ادبانه‌ای شروع به سمپاشی و هتاکی علیه سینما و سینماگران کرده اند.

هدفشان مشخص است می‌خواهند تمرکز فضای خبری کشور را به جهتی دلخواه سوق دهند، برای انجام این مأموریت چه هدفی بهتر از سینما و هنرمندانش؟ سینمایی که سالهاست یکی از پر افتخارترین جلوه‌های نام ایران در صحنه‌های بین المللی است.

مقبولیت و ظرفیت‌های اجتماعی سینماگران خار چشم این جماعت است. ما و مردم نباید به دام این جریان بیافتیم.

برای خنثی کردن نقشه‌های این جریان مشکوک تنها کافی است مطابق با منش و شخصیت سینمای فاخر ایران و سینماگران محترم آن رفتار کنیم، کافی است شأن سینما و سینماگران را به اندازه این اشخاص پایین نیاوریم.

تعجب هم نمی‌کنیم از نهاد‌هایی که وظیفه قانونی نظارت و برخورد با رفتار‌های خلاف ادب و خارج از قواعد قانونی این جماعت را دارند، چون ظاهراً به آن‌ها هم نباید امیدی داشت بنابر این حتی برای شکایت یا پیگیری حقوقی اهانت‌های هتاکان هم اقدامی نخواهیم کرد.

فقط برملایشان می‌کنیم، چون سینمای ایران زنده و پویا است حتی اگر در شرایط فعلی نتواند فیلم بسازد، با تمام محدودیت‌ها سینمای ایران تأثیرگذار است و این جماعت از همین می‌ترسند.

خانه سینما»

در پی برخی اظهارات از سوی برخی افراد غیر مرتبط با سینما پس از حواشی جشنواره کن، این بیانیه صادر شده است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصرایران، تاریخ انتشار:۱۶ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۸۴۳۲۴۱، www.asriran.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین