پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۵۵۵
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
فرهنگ عامه در چنین موقعیتی از جنس خوب حرف می‌زند (قیاس مع الفارق). یعنی چی که در حال حاضر کمتر از ده درصد نیاز کشور را خودمان تولید می‌کنیم در حالی که قانون ما را موظف نموده که بالغ بر ۷۵ درصد نیاز کشور را در داخل تولید کنیم و آنگاه با نگاهی گل و بلبل آرزو کنیم که خودکفایی به ۵۰ درصد برسد؟ به مدیران و کترکنان شرکت بازرگانی دولتی حقوق ندهید و بخواهید بعد از خودکفایی ۵۰ درصدی حقوق دریافت کنند. بنظر می‌رسد عزیزان مسخره بازی و باری به هر جهت بودگی را با برنامه ریزی اشتباه گرفته باشند.
شعار سال: به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، با توجه به اجرای سیاست‌های حمایتی در جهت خرید تضمینی محصول از کلزاکاران و افزایش سطح زیر کشت و میزان تولید این محصول راهبُردی، انتظار می‌رود وابستگی کشورمان به روغن‌های وارداتی کاهش پیدا کند.

هرچند استان خوزستان به‌عنوان قطب کشاورزی کشور شناخته می‌شود، اما در زمینه تولید دانه‌های روغنی و کلزا، استان گلستان با بیش از ۵۱ هزار هکتار سطح زیر کشت و برداشت ۸۰ هزار تن کلزا در رتبه نخست قرار دارد.

پس از استان گلستان، استان خوزستان با ۴۵ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت و برداشت ۷۶ هزار تن کلزا در رتبه دوم قرار دارد و استان‌های فارس، خراسان شمالی، اردبیل، مازندران، سیستان و بلوچستان، کرمان، آذربایجان غربی، سمنان و اصفهان نیز از دیگر تولیدکنندگان عمده دانه‌های روغنی و کلزا در کشور هستند.

در حال حاضر ۱۵۰ هزار تن از روغن خوراکی موردنیاز سالانه کشور در داخل و یک و نیم میلیون تن نیز از محل واردات تامین می‌شود و با برنامه‌ریزی به عمل آمده برای توسعه کشت کلزا و سایر دانه‌های روغنی از طریق اقدامات حمایتی همچون کشت قراردادی، انتظار می‌رود با افزایش تولید، میزان خودکفایی کشورمان در زمینه روغن مصرفی به‌تدریج تا ۵۰ درصد افزایش یابد.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار:۱۷ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۱۷۰۰۰۱۴۹، www.farsnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین