پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۸۱۴
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۹
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای عنوان کرد که شبکه‌ای از تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی ایران و همچنین شرکت‌های صوری مستقر در جمهوری خلق چین و امارات عربی متحده را بدلیل حمایت‌های شان از شرکت پتروشیمی تریلیانس و شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران تحریم کرده است. بر طبق اخبار دریافتی، فعالیت‌ها برای گسترش مخفی جایگزین‌ها شروع شده و بخشی از ساختار‌های دلالی سنتی محصولات پتروشیمی در ایران هم کم کار شده اند. لازم به توضیح است که تداوم کم توجهی‌های تاریخی به این بخش و تاکید بر تداوم انحصار، ممکن است ضربات شدیدی را به مهمترین منبع درآمد غیر نفتی کشور وارد کند. در سال‌های پیش، متاسفانه شاهد حضور فعالیت‌هایی شبه انحصار، بعضا دلال صفتانه و انحصاری برخی باند‌های قدرت در این حوزه بوده ایم.
شعار سال: واشنگتن روز پنجشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کرد. بر اساس اعلام دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه داری آمریکا، این کشور ۲ شخص حقیقی و ۹ شخص حقوقی مرتبط با ایران را تحریم کرده است.

این افراد دارای تابعیت‌های چینی و هندی هستند. همچنین شرکت‌های هدف تحریم‌های امروز آمریکا نیز شرکت‌های نفتی هستند.

این دو شهروند هند و چین به دلیل ارتباط با شرکت نفت ایران «تریلیانس پتروشیمی» (Triliance Petrochemical) که از پیشتر تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد، تحریم شده اند.

از جمله شرکت‌های نفتی ایران که امروز از سوی آمریکا تحریم شده اند، می‌توان به پتروشیمی فن‌آوران (Fanavaran Petrochemical)، پتروشیمی خارگ (Kharg Petrochemical)، پتروشیمی مارون (Marun Petrochemical) و همچنین ۴ شرکت نفتی از امارات و ۲ شرکت از هنگ کنگ اشاره کرد.

ادعای وزارت خزانه داری آمریکا این است که شرکت‌های مذکور نقش موثری در فروش محصولات پتروشیمی ایران در خارج از این کشور داشته اند!

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی است: این شبکه به انجام معاملات بین المللی و دور زدن تحریم‌های ایران کمک کرده و از فروش محصولات پتروشیمی ایران به مشتریان در چین و سایر منطقه شرق آسیا حمایت می‌کند.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص به نقل از «برایان نلسون» (Brian E. Nelson) معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی آمریکا ادعا شده است: واشنگتن مسیر دیپلماسی معنا داری را برای دستیابی به بازگشت متقابل به پایبندی به برجام دنبال می‌کند! در صورت عدم دستیابی به توافق، ما به استفاده تحریم برای محدود کردن صادرات نفت، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی ایران ادامه خواهیم داد. آمریکا به افشای شبکه‌هایی که ایران از آن‌ها برای فرار از تحریم‌ها استفاده می‌کند، ادامه خواهد داد!

ادعای واشنگتن در خصوص تلاش این کشور برای بازگشت به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ در حالی مطرح می‌شود که این کشور در ماه می‌سال ۲۰۱۸ میلادی با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از برجام بیرون رفت.
 
تحریم شبکه فروش محصولات پتروشیمی ایران توسط آمریکا و تلاش‌ها برای شبکه سازی جدید
 
اسامی افراد و شرکت‌هایی که توسط آمریکا تحریم شدند
 
آمریکا اسامی چند فرد و شرکت را که ادعا می‌کند بخشی از شبکه دور زدن تحریم‌ها علیه ایران هستند را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی ۲ فرد و ۹ شرکت را که ادعا می‌کند بخشی از شبکه دور زدن تحریم‌ها علیه ایران هستند را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

اسامی افراد و شرکت‌های تحریم‌شده توسط آمریکا به شرح زیر است:

محمد شاهین راکنودین هور، تبعه هند، به اتهام ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

جینگ‌فنگ ژائو، تبعه چین، به اتهام ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت پتروشیمی فن‌آوران، مستقر در ایران، به بهانه ارتباط با شرکت بازرگانی پتروشیمی

شرکت تجارت سوخت و پتروشیمی فیوچر گیت، مستقر در امارات، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت کشتی‌رانی جی‌ایکس، مستقر در امارات، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت کین ول اینترنشنال، مستقر در هنگ‌کنگ، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت پتروشیمی خارک، مستقر در ایران، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت پتروشیمی مارون، مستقر در ایران، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت اسکای زون، مستقر در امارات، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت تیم‌فورد، مستقر در هنگ‌کنگ، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت تجاری یوچم جنرال، مستقر در امارات، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس
 
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی مشرق نیوز، تاریخ انتشار:۲۶ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۳۸۸۰۵۶، www.mashreghnews.ir / پایگاه خبری اقتصاد نیوز، تاریخ انتشار:۲۶ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۵۰۲۲۷۱، www.eghtesadnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین