پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۸۱۹
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
یاد گرفته ایم بشکلی ناشایست در همه کار‌ها غلو کنیم. غلو کردن‌هایی که بعضا باعث ایجاد انحراف در سایر بخش‌ها و حوزه‌ها می‌شود. حاجی دلیکانی نماینده مجلس در نشست شورای اداری مشترکِ شاهین شهر و میمه با شهرستان برخوار بیان داشته است که رییس جمهور در بازدید از هسا دستور داد که تا سفر بعدی رییس جمهور به اصفهان، ۸ هواپیمای مسافربری در این سازمان تولید شود. ایشان یا اطلاع ندارند و بر اساس شنیده‌ها حرف زده اند یا غلو کرده اند. یک هواپیما سه قسمت بدنه، اویونیک (سیستم الکترونیک) و موتور دارد. توان تولید موتور در ایران وجود ندارد. اویونیک هم بشکلی مشروط سر هم می‌شود. اما کشور، تقریبا توان تولید بدنه هواپیما را دارد. آقای حاجی دلیکانی، منظور از تولید هشت فروند، تولید هشت بدنه است یا خیر؟ آیا مطلع هستید که این روند تولیدی، جزو برنامه‌های قبلی هسا بوده یا نه؟ ظرفیت این هواپیما‌ها چند نفره می‌باشد؟ از تمامی مدیران و سیاستمداران عزیز کشورمان درخواست داریم که در بیان روایت‌ها از توانمندی‌های کشور، بشکلی مسلط‌ تر وارد شوند و در صورت تکرار بیانات غلوآمیز منجر به ایجاد انحراف در روند توسعه ملی، با افشاگری‌ها و در صورت لزوم، برخورد تند رسانه‌ای مواجه خواهند شد.
شعار سال: نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: در بازدید رئیس‌جمهور از مجموعه بودجه‌ای برای این مجموعه در نظر گرفته شد تا با استفاده از آن به نیت امام رضا (ع) هشت فروند هواپیمای مسافربری تولید شود.

حسین حاجی‌دلیگانی روز _پنج‌شنبه، بیست‌وششم خردادماه_ در جلسه شورای اداری شهرستان شاهین‌شهر که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد، اظهار کرد: رئیس‌جمهور  با حضور در استان اصفهان از شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) در شاهین‌شهر بازدید کرد و از اقدامات صورت گرفته در این مجموعه ابراز رضایت کرد.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور در بازدید از این مجموعه دستور داد که بودجه‌ای در اختیار آن قرار داده شود تا با استفاده از این بودجه به نیت امام رضا (ع) هشت فروند هواپیمای مسافربری تولید شود، افزود: هم اکنون چهار فروند هواپیمای باری در دست تولید است و مقرر شد چهار فروند هواپیمای مسافربری دیگر نیز تولید شود.

این نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه و برخوار را نجیب، خون‌گرم، زحمت‌کش، باسواد و ولایی دانست و گفت: برخی از مسائل در سطح ملی وجود دارد و با توجه به رفت‌وآمد‌های هیئت‌های مختلف به کشور، دوران طلایی برای ایران در حال شکل‌گیری است.

وی افزود: اگرچه جراحی اقتصادی در حال حاضر برای مردم سخت است، اما اگر این اتفاق توسط دولت انجام نمی‌شد، کشور از لحاظ اقتصادی به سقوط می‌رسید، زیرا دیگر توان ادامه این روند وجود نداشت و این جراحی اقتصادی برای کشور نیاز بود.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه رئیس‌جمهور جرئت، اخلاص و صداقت برای جراحی اقتصادی داشت، اما از برخی وزرا و مدیران که کار خود را به موقع انجام نمی‌دهند، گله‌مند هستیم، یادآور شد: گاهی تصمیم‌ساز‌ها به تصمیم‌گیران اطلاعات غلط می‌دهند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی ایستادند که کار به درستی پیش نرود در صورتی که اصل کار درست است، افزود: تمام دغدغه‌ها و گرانی‌ها به دلسوزان دولت منعکس می‌شود و هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد.

وی، مشکل بازار ارز را نبود مدیریت دانست و تصریح کرد: در مقطعی فروش نفت کشور کاهش پیدا کرد، اما دوباره روند صعودی را طی می‌کند و مشکلی در این راستا وجود ندارد.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: مردم مطمئن باشند ما به عنوان نماینده مردم با کسی تعارف نداریم و وظیفه خود می‌دانیم آنچه که در واقعیت وجود دارد را بیان کنیم و از رئیس‌جمهور، اعضای کابینه و ابزار‌های نظارتی برای رفع مشکلات کمک بگیریم.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۰ محور از نیاز‌های دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و روستا‌ها و بخش‌های آن‌ها را به معاون اجرایی رئیس‌جمهور منعکس کرده‌ایم و رئیس‌جمهور برای رفع این مشکلات دستوراتی را صادر کرده است، گفت: در شهرستان شاهین شهر و میمه ۱۵ مورد مصوب شده و بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان برای آن اعتبار در نظر گرفته شده و همچنین به ۱۹ پروژه پیشنهادی در حوزه شهرستان برخوار نیز اعتباری بالغ بر ۲۴۷ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.
تعداد بازدید : 2
تکذیب دستور رئیسی برای ساخت ۸هواپیمای مسافربری

حاجی دلیگانی شفاف بگوید، تولید هشت هواپیما یا هشت بدنه هواپیما، با چه ظرفیتی؟!

مدیرکل روابط‌عمومی ریاست‌جمهوری اظهارات «حاجی‌دلیگانی» درباره دستور رییس جمهور برای ساخت ۸هواپیمای مسافربری تا سفر بعدی رئیس‌جمهور به اصفهان را تکذیب کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایمنا، تاریخ انتشار:۲۶ خرداد ۱۴۰۱، کدخبر:۵۸۲۲۲۶، www.imna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین