پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۳۶۳
تاریخ انتشار : ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
نقدعلی نماینده مجلس در اعتراض به طرح تحقیق و تفحص جهت دار از عملکرد وزارت نیرو توسط کمیسیون کشاورزی، بیان داشت که انتقادات از انتقال آب بین حوزه‌ای باید بشکل ملی صورت پذیرد و صرفا شامل چهارمحال بختیاری نمی‌شود. نامبرده در حین اعتراض، از شدت عصبانیت کنترل خود را از دست داد و باعث افتادن عمامه وی شد و پایه میکروفن را با یکدست گرفته و اقدام به ادامه دادن صحبت‌ها نمود.
شعار سال: حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه شنبه ۷ تیر پارلمان در روند بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی درباره تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد وزارت نیرو در دولت حسن روحانی در خصوص انتقال آب بین حوضه‌ای اظهار داشت: کسی با تحقیق و تفحص مخالفت نیست، ما در کمیسیون کشاورزی حاضر شدیم. این تحقیق و تفحص به نام تحقیق و تفحص کلی است، اما به نام یک استان. اگر انتقال آب اشتباه است، به یزد و بروجن هم اشتباه است.

نماینده مردم خمینی شهر خطاب به رئیس کمیسیون کشاورزی گفت: به چه مجوزی تک روی کردید؟ و چرا تحقیق تفحص را یک جانبه تائید کردید؟ این چه مدیریتی است؟ تحقیق تفحصی که فقط به نفع چهارمحال باشد مورد قبول ما نیست.

از جمله حاشیه‌های سخنان نماینده معمّم خمینی شهر در مخالفت با تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد وزارت نیرو در خصوص انتقال آب بین حوضه ای، افتادن عمّامه وی به علت ناراحتی بود.

نقدعلی چند دقیقه‌ای بدون عمّامه صحبت کرد و بلافاصله هم میکروفون خود را به همراه پایه آن به دست گرفت و به‌صورت ایستاده به ادامه مخالفت خود پرداخت.
 
تعداد بازدید : 3


پس از دقایقی چند تن از نمایندگان که به دور وی جمع شده بودند، عمّامه وی را بر سرش گذاشتند.

* توضیحات نقدعلی درباره اعتراض به تحقیق و تفحص از انتقال آب بین حوضه‌ای

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در جریان تذکر شفاهی یک ساعت بعد خود درباره عصبانیت خود گفت: عصبانیت من به این دلیل بود که این تحقیق و تفحص اسمش تحقیق و تفحص از انتقال آب بین حوضه‌ای بود، اما محتوای آن به دو سه پروژه خاص می‌پرداخت. باید بدانید که بهشت آباد اجرا نشده و هنوز تونل سوم آبی را برای اصفهان نیاورده است. حال آنکه امروز برخی از طرح‌های آبی مثل بن-بروجن در شرف اجراست.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس یازدهم مطرح کرد: ما مشکلی را تحقیق و تفحص نداریم و اتفاقاً باید تحقیق و تفحص شود و انتقال آب به دلیجان، کاشان، برداشت ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب زاینده رود در بالادست و توسعه ۱۳۰ هزار هکتار زمین کشاورزی را همه باید بدانند. بدانند که مردم اصفهان امروز در تشنگی می‌سوزند و در جهت رفع این مشکل اتفاقی نمی‌افتد. شفاف سازی و عدالت و قانون شعار مردم اصفهان است.

نقدعلی تاکید کرد: زمانی که اسم یک تحقیق و تفحص به نام یک طرح ملی است، اما به نام یک استان خاص مطرح می‌شود، دارای اشکال است. این تحقیق و تفحص مطالبه مردم استان من است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس اظهار داشت: من پیام مردم اصفهان را منتقل می‌کنم، مادامی که طرح جامع حوضه آبریز زاینده رود تصویب نشود، بنده به نمایندگی از مردم اصفهان اعلام می‌کنم یک قطره به بن – بروجن و هیچ کجای دیگر کشور منتقل نخواهد شد. وزیر نیرو؛ ما نمی‌گذاریم پروژه بن-بروجن اجرا شود. یکی بیاید و طرحی را به نام ملی به رأی بگذارد، اما محتوای آن استانی باشد، آن را ما قبول نداریم.
گلایه تند نقدعلی به تحقیق و تفحص جهت دار کمیسیون کشاورزی از وزارت نیرو

شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار:۷ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۷۰۰۰۲۲۰، www.farsnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین