پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۲۱۳۵
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
فاطمی امین مدعی شده است که ظرفیت تولید خودرو در ایران در حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه است. اما جناب وزیر نگفت که با این کیفیت تولید با نابود سازی منابع مواجه هستیم یا تولید؟ عزیزان خودروساز و مافیا و رانت پشت شان هم خوب بازی با خلق خدا راه انداخته و با چند تکنیک قرعه کشی و ورود به بورس، قیمت را به جای مورد نظر رسانده اند. اگر اسم این فرآیند‌ها تولید است، دست شما درد نکند جناب فاطمی امین.
شعار سال: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نمی‌توانیم از همه ظرفیت خودروسازی کشور استفاده کنیم، زیرا ما خودروی اقتصادی و محصول جدیدی نداریم که متناسب با تقاضا و قدرت خرید عموم مردم باشد.

سید رضا فاطمی امین افزود: اگر خودروسازان ما دو شیفت کار کنند ما برای امسال ظرفیت مونتاژ ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه را داریم و اگر سه شیفت کار کنند ظرفیت بیشتر هم می‌شود، اما هم اکنون تولید کمتر از ظرفیت است، به طوری که پارسال فقط ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید شد.

وی ادامه داد: نبود خودرو اقتصادی روی خط تولید یکی از نقایص صنعت خودروسازی است که البته شرکت ایران خودرو یک محصول جدید را آغاز کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت متذکر شد: ما هم مشوق‌هایی برای واردات خودرو‌های اقتصادی پیش بینی کرده ایم و از دو خودروساز بزرگ کشور هم خواسته ام تا محصولات جدید را به سمت خودرو‌های اقتصادی سوق دهند تا جانشین محصولاتی مانند تیبا بشود.
 
تعداد بازدید : 3
 
۱ ماه معطلی برای ۱ قطعه خراب

گزارش میدانی از برخی نمایندگی‌های خدمات پس از فروش سایپا از افزایش مراجعات خودرو‌های صفر به تعمیرگاه‌ها و معطلی تا یک ماهه برای تعویض قطعات خراب و تعمیر خودرو حکایت دارد.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تجارت نیوز، تاریخ انتشار:۱۹ مرداد ۱۴۰۱، کدخبر:....... ، www.tejaratnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین