پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۳۶۰۷
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۱
بنا بر اطلاعات غیر رسمی دریافتی از منابع خاص درون کشور افغانستان، سد کمال خان مشکل فنی منجر به ریزش دارد و می‌توان حتی احتمال ریزش منجر به خسارت را داد. ضمنا برخی از اختلافات محلی درون کشوری افغانستان احتمال حمله نظامی به سد را هم بعید نمی‌داند. لطفا پیگیری حقوقی در مراجع بین المللی را دنباله گیری کنید. دوستان افغان ما مسلما دو خبر غیر رسمی ما را تائید می‌کنند. به مقامات افغانستان پیشنهاد می‌کنیم، حداقل مردم محلی را از وجود این مخاطرات مطلع کنند.
شعار سال: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متأسفانه نقش کشور‌های دیگر در پرداخت نکردن حق‌آبه ایران از هیرمند مشهود است و دست‌های پشت پرده‌ای مانع از پرداخت حق‌آبه می‌شوند.

علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با پرداخت نشدن حق‌آبه ایران از رودخانه هیرمند توسط طالبان اظهار کرد: مقدار ۸۵۰ میلیون متر مکعب حق‌آبه ما از هیرمند است که برای کشاورزی سیستان و حق‌آبه تالاب هامون و برای ارتزاق مردم این استان است. طرف افغانستانی باید داده‌های ما را بپذیرد و حق‌آبه ما را پرداخت کند.

وی در خصوص ادعای کشور افغانستان برای نصب دستگاه‌های آب سنج برای تعیین سال نرمال آبی و محاسبات جدید در خصوص حق‌آبه گفت: مشکل عدم پرداخت حق‌آبه در همین موضوع است که افغانستان به داده‌های ما اعتماد ندارد و این در صورتی است که داده‌های ما که بر اساس ایستگاه‌های آبی مشترک که از سال‌ها قبل وجود داشته، مقدار ۲۶ متر مکعب بر ثانیه را برای حق‌آبه ایران از هیرمند مشخص کرده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: متأسفانه نقش کشور‌های دیگر در ایجاد این بی‌اعتمادی مشهود است و دست‌های پشت پرده‌ای مانع از پرداخت حق‌آبه ایران هستند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در خصوص پیگیری حق‌آبه هامون، امروز جلسه‌ای با حضور همه دستگاه‌های مسئول در زابل برگزار خواهد شد که وظیفه‌ی هر دستگاه برای حصول حق‌آبه مشخص شود و به یک نقطه نظر واحد در این خصوص برسیم.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار:۳۱ شهریور ۱۴۰۱، کدخبر: 2777565، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین