پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۴۸۹۹
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸
این روز‌ها فال و فالگیری از حالت تفریح و سرگرمی خارج شده و بازار مالی بزرگی پیرامون آن ایجاد شده است. نرخ فال حضوری، بسته به کلاس کار و منطقه سکونت فالگیر، از شمال تا جنوب شهر‌ها متفاوت است. بسته به شرایط، نرخ‌ها از ۱۰۰ هزار تا چند میلیون تومان متغیر است. نرخ‌های فالگیری در فضای مجازی هم به همین ترتیب است. فالگیر‌ها بدون نیاز به سرمایه و بدون پرداخت مالیات، درآمد خوبی کسب می‌کنند.  شاید عجیب به نظر برسد که در هزاره سوم و در عصر گسترش اطلاعات و رشد آگاهی جوامع، هنوز رمالان و فالگیران می‌توانند از طریق ارائه خدماتی، چون طلسم‌بندی و طلسم‌گشایی، فال‌گیری، باز کردن سرکتاب و ارائه اذکار مشکل‌گشا به کسانی که از حل مشکلاتشان عاجزند، برای خود کسب درآمد کنند.

شعار سال: قیمت دعا‌ها و طلسم‌ها در صفحات مجازی تقریبا مشابهند گویی بر سر تعرفه‌های آن‌ها توافقی صورت گرفته است.

رمال‌ها، طالع‌بین‌ها و طلسم‌نویسان و... این روز‌ها در دخمه‌ها از مشتریانشان پذیرایی نمی‌کنند، بلکه کسب‌وکارشان را به فضای پرمخاطب سامانه‌های مجازی برده‌اند.

 شاید عجیب به نظر برسد که در هزاره سوم و در عصر گسترش اطلاعات و رشد آگاهی جوامع، هنوز رمالان و فالگیران می‌توانند از طریق ارائه خدماتی، چون طلسم‌بندی و طلسم‌گشایی، فال‌گیری، باز کردن سرکتاب و ارائه اذکار مشکل‌گشا به کسانی که از حل مشکلاتشان عاجزند، برای خود کسب درآمد کنند.

پیام ادمین یک کانال تلگرامی در حوزه رمالی، توجه دوباره من را به این موضوع جلب کرد و موجب شد گزارشی را که ماه‌ها پیش قصد نوشتن آن را داشتیم و در موردش از چند فعال در این حوزه پرسش‌هایی کرده بودیم، دوباره در دستور کار قرار دهیم.

 
مرگ قطعی معشوق فقط با ۳۵۰ هزار تومان!

ادمین پیام داده بود که تخفیفی ویژه داریم و به مدت ۴۸ ساعت هرگونه دعا و طلسمی را بدون اجرت کامل «استاد» ارائه می‌دهیم. اولویت هم با کسانی است که پیشتر «مراجعه مجازی» داشته‌اند. گفتم که در خاطرم نیست پیشتر برای کدام مشکلم سوال پرسیده‌ام و او گفت که برای «بازگشت معشوق»؛ بازگشت معشوق عبارتی پرتکرار و مشتری‌جذب‌کن در تبلیغات این افراد است و من با همین عنوان مراجع این کانال شده بودم.

به هرحال باب خوبی بود برای طرح پرسش‌های جدید و سردرآوردن از کار کسانی که این روز‌ها در بحبوحه مشکلات ریز و درشت مردم، با استفاده از استیصال ناآگاهان، پول خوبی به جیب می‌زنند.

تصویری از مکالماتی که بین ادمین پیج و کانال‌های رمالی با مشتریان ممکن است رد و بدل شود
مرگ قطعی معشوق فقط با ۳۵۰هزار تومان!
مرگ قطعی معشوق فقط با ۳۵۰هزار تومان!

گفتم مشکلاتم بیشتر و متنوع‌تر شده و الان فقط می‌خواهم معشوق کذایی بمیرد. در کمال تعجب ادمین پیام داد که با پرداخت ۳۵۰ هزار تومان و دریافت طلسم مرگ، فرد مورد نظر را راهی قبرستان می‌کند و در برابر پرسش من که چه تضمینی وجود دارد، گفت: «نگران نباشید، مریض می‌شه و بعد چند روز می‌میره. فقط کافیه اسم خودش و مادرش را بگویید که در طلسم بیاید.» جالب شد، این جماعت برای کسب درآمد، حتی برای حذف فیزیکی افراد هم نسخه‌هایی دارند، پرسیدم: باید حضوری بیایم؟ گفت: نه پست می‌کنیم.

مهره مار، مهردانه و دابایوی سبز؛ از ۲۵۰ تا یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان

از صفحه‌ای اینستاگرامی با تبلیغات بسیار، مهره مار خواستم و نوشتم «می‌خواهم همه به حرفم گوش کنند.» ادمین مهره مار را در برآورده شدن مطلوبم موثر دانست، ولی «دابایوی سبز» را موثرتر؛ با هزینه پست و اعمال دعا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آب می‌خورد.

البته دندان نیش مار و مهردانه را هم پیشنهاد داد و قیمت آن را یک میلیون و۸۰۰ هزارتومان اعلام کرد. او در برابر پرسش من که چرا اینقدر گران، گفت که قبلا قیمت هر مهردانه حدود ۱۰میلیون بوده، ولی به دلیل افزایش رفت و آمد به هند و خرید و فروش عمده آن، قیمتش به زیر ۲ میلیون تومان رسیده است.

در پاسخ به اصرار من در مورد اینکه چه تضمینی دارد که موثر باشد، به رضایت مشتری‌هایش استناد کرد و گفت: یکی از مشتری‌های من ۲ میلیون مهردانه خرید و به خاطر تاثیرات فوق‌العاده آن در زندگیش، حالا حاضر نیست آن را یک میلیارد تومان هم بفروشد.

ادمین یک کانال تلگرامی با بیش از ۱۱ هزار دنبال‌کننده در پاسخ به دیگر پژوهشگر ایرنا، نحوه تاثیرگذاری مهره مار را چنین توضیح داد: مهره مار جادو و جنبل نیست، خرافه هم نیست.

مهره مار با انرژی سر و کار دارد و به دلیل دارا بودن حالت مغناطیسی، انرژی مثبت اطراف جمع می‌کند. سازوکارآن تابعی از قانون جهان هستی است. خداوند در بدن ما انسان‌ها مغناطیس قرار داده، مهره مار این مغناطیس را فعال و انرژی منفی را دفع می‌کند.

او افزود: به همین دلیل وقتی مهره مار کنارتان باشد، آرامتان می‌کند و بهتر به کارهایتان می‌رسید. وقتی با آن ارتباط برقرار کنید، راه‌های جدیدی در زندگی برایتان باز می‌شود، حس می‌کنید مهره مار موجودی زنده است که به شما انرژی مثبت می‌دهد. جز خاصیت آرام‌بخشی برای اعصاب و روان، مهره مار در جذب رزق و روزی و تسخیر و جذب محبت فرد مورد علاقه‌تان هم تاثیری قوی دارد.
 
مرگ قطعی معشوق فقط با ۳۵۰هزار تومان!
مهر و نیش مار

مرگ قطعی معشوق فقط با ۳۵۰هزار تومان!

رسیدن به خودباوری و اعتماد به نفس، برگرداندن عشق، رسیدن به عشق مورد نظر، جذب خواستگار زیاد، باطل سحر قوی، عزیز شدن، درمان افسردگی و رفع کلیه مشکلات هم از دیگر خاصیت‌هایی بود که ادمین برای مهره مار و در واقع برای به دام انداختن مشتری کنجکاوش برشمرد.
دعای زبان‌بند و طلسم تسخیر تا ۲۰۰ هزار تومان

به کانالی دیگر رجوع کردم. این بار با طرح مشکل «رئیس ناسازگار»‌ی که می‌خواستم مطیع خواسته‌های من در امور کاری باشد. باز هم راه حل ارائه شد؛ زبان‌بند ۱۵۰ هزارتومان و طلسم تسخیر ۲۰۰ هزار تومان. ادمین در پاسخ به تردید من که «می‌ترسم شَرِ این طلسم‌ها دامن خودم را بگیرد» این‌طور اطمینان بخشید: «دعا‌ها کاملا قرآنی هستند و برای شما بی‌خطر.»

دیگری برای همین مشکل راهکار «حرز شریف» و دعای «فتح مهمات و نفوذ کلام» پیشنهاد داد و برای تحریر اولی ۱۸۰ هزارتومان و برای دومی که دفعه دوم آن را دعای «جلب فتوحات و گشایش امورات» خواند، ۱۵۰ هزار تومان طلب کرد.

قیمت دعا‌ها و طلسم‌ها در صفحات مجازی تقریبا مشابه هستند گویی بر سر تعرفه‌های آن‌ها توافقی صورت گرفته است. یک صفحه تلگرامی با ۱۱۱ هزار دنبال کننده برای دعای ازدواج و دعای رزق و روزی هرکدام ۳۰۰ هزار تومان قیمت داد.

نرخ دعا برای بچه‌دار شدن در پیجی با ۲۳ هزار دنبال کننده، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود، چرا که دعانویس برای تحریر این دعا به وسایلی، چون مشق سیاه، روغن گرگ، زعفران و گلاب نیاز داشت.

قیمت دعا‌ها و طلسم‌ها در صفحات مجازی تقریبا مشابهند گویی بر سر تعرفه‌های آن‌ها توافقی صورت گرفته است

فالگیران شبیه هم هستند

این روز‌ها فال و فالگیری از حالت تفریح و سرگرمی خارج شده و بازار مالی بزرگی پیرامون آن ایجاد شده است. نرخ فال حضوری، بسته به کلاس کار و منطقه سکونت فالگیر، از شمال تا جنوب شهر‌ها متفاوت است. بسته به شرایط، نرخ‌ها از ۱۰۰ هزار تا چند میلیون تومان متغیر است. نرخ‌های فالگیری در فضای مجازی هم به همین ترتیب است. فالگیر‌ها بدون نیاز به سرمایه و بدون پرداخت مالیات، درآمد خوبی کسب می‌کنند.

اغلب این افراد، شیوه کاری مشابهی دارند. آنان با ارائه اطلاعات کلی و قابل تعمیم و الگو‌های ثبت به مشتریان، تیری در تاریکی می‌اندازند، اگر گفته‌شان به مذاق مشتری خوش آمد، یک مشتری به جمع مشتریان معتقد و وفادار آن‌ها اضافه می‌شود و اگر مشتری نپسندید هم چیزی را از دست نداده‌اند.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری خلیج فارس، تاریخ انتشار:۲ آذر ۱۴۰۱، کدخبر: ۴۸۸۸۶۴، pgnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین