پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۵۸۹۳
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲
اخیرا در یک بررسی از مادران (در۱۸ ایالت از آمریکا) با این پرسش که «آن‌ها چه هدیه‌ای برای روز مادر می‌خواهند»، محققان به نتایج قابل تاملی دست یافتند. آن‌ها پاسخ‌های مادران را به‌صورت درصد نشان دادند: خواب (۳۰درصد)، یک روز تنهایی (۳۰درصد)، یک روز وقت گذراندن در باشگاه یا مرکز ماساژدرمانی (۱۱درصد)، رفتن به تعطیلات یک روزه (۷درصد)، تمیز شدن خانه (۲درصد)، قدردانی (۲درصد)، صرف صبحانه آماده‌شده در رختخواب (۲درصد)، جواهرات (۲درصد) و به آرایشگاه رفتن (۲درصد). متاسفانه بیشتر مادران به دلیل مشغله فراوان، از خواب کافی بی‌بهره‌اند؛ بنابراین می‌توان کاری کرد که آن‌ها، حداقل روز مادر را صبح تا دیروقت بخوابند و حسابی استراحت کنند.

شعار سال: روز مادر چیکار کنم مادرم خوشحال بشه؟ نتایج جالب یک تحقیق؛ مادر‌ها برای روز مادر واقعا چه می‌خواهند؟ فردا (۲۳ دی ۱۴۰۱) روز مادر است و اگر هنوز نمی‌دانید واقعا برای مادرتان باید چه هدیه‌ای تهیه کنید و به این خاطر مضطرب شده‌اید، نگران نباشید. کارشناسان سال گذشته در یک بررسی از مادران، به اینکه آن‌ها واقعا در روز مادر چه می‌خواهند به نتایج جالبی دست یافته‌اند.

 اخیرا در یک بررسی از مادران (در۱۸ ایالت از آمریکا) با این پرسش که «آن‌ها چه هدیه‌ای برای روز مادر می‌خواهند»، محققان به نتایج قابل تاملی دست یافتند.  آن‌ها پاسخ‌های مادران را به‌صورت درصد نشان دادند:‌

خواب (۳۰درصد)، یک روز تنهایی (۳۰درصد)، یک روز وقت گذراندن در باشگاه یا مرکز ماساژدرمانی (۱۱درصد)، رفتن به تعطیلات یک روزه (۷درصد)، تمیز شدن خانه (۲درصد)، قدردانی (۲درصد)، صرف صبحانه آماده‌شده در رختخواب (۲درصد)، جواهرات (۲درصد) و به آرایشگاه رفتن (۲درصد). متاسفانه بیشتر مادران به دلیل مشغله فراوان، از خواب کافی بی‌بهره‌اند؛ بنابراین می‌توان کاری کرد که آن‌ها، حداقل روز مادر را صبح تا دیروقت بخوابند و حسابی استراحت کنند.

بررسی‌های دیگری هم در کشور‌های دیگر انجام شده است که نشان می‌دهد خواسته‌های مادران خیلی ساده‌تر از آنچه است که تصور می‌کنیم. خواسته‌هایی همچون موارد زیر

۱. زمانی برای تنهایی

مادران فرزندان کوچک، گاهی آنقدر خسته می‌شوند که به دنبال لحظه‌ای تنهایی و آرامش اند. به همین دلیل بهترین هدیه روز مادر، یک روز تنهایی برای آنهاست. مثلا، پدر بچه‌ها می‌تواند فرزندان شان را به پارک یا هر مرکز تفریحی دیگر ببرد و به مادر اجازه استراحت و وقت گذراندن در تنهایی بدهد. استراحت در سکوت و آرامش، یکی از بهترین هدایا برای روز مادر مادران پرمشغله است.

۲. دیدن فرزندان

این خواسته با قبلی کاملا در تضاد است. در واقع این خواسته مادرانی است که فرزندان شان بزرگ شده اند و هر یک مشغول کار و فعالیت‌های خود هستند و کمتر فرصت می‌کنند کنار مادرشان باشند. اگر می‌خواهید روز خوبی برای مادرتان بسازید، یک روز کامل را با او، در خانه یا در فضای بیرون از خانه، بگذرانید.

۳. تمیز کردن خانه

تمیز نگهداشتن خانه، کار سخت و ملال آوری است که بیشتر مادران را در پایان روز بسیار خسته می‌کند. برخی از مادران از دیدن خانه تمیز، درحالی که شاخه گلی هم روی میز گذاشته شده باشد، واقعا لذت می‌برند. می‌توانید مادرتان را با بهانه‌ای به بیرون از خانه بفرستید و در آن مدت، خانه را کاملا تمیز کنید. البته اگر بیرون فرستادن او کمی سخت است، می‌توانید از او بخواهید یک روز را کامل استراحت کند و همه کار‌ها را خودتان انجام دهید. حتی می‌توانید از او بخواهید موقعی که شما کار‌ها را می‌کنید، هر کاری را که دوست دارد، مثل خواندن کتاب یا تماشای تلویزیون انجام دهد.

۴. پختن غذای مورد علاقه

اگر بدانید این هم یکی دیگر از خواسته‌های برخی از مادر‌ها بود ممکن است تعجب کنید. بیشتر مادر‌ها تلاش می‌کنند غذای مورد علاقه فرزندان و همسر خود را آماده کنند. می‌توانید روز مادر، غذای محبوب او را بپزید و او را مهمان دست پخت تان کنید. مسلما روز خوبی برای او خواهد شد. البته یادتان باشد، بعد از صرف غذا، ظرف‌های کثیف را هم باید خودتان بشویید.

۵. هدایای خانگی

بیشتر مادران فرزندان کوچک، از دیدن کاردستی‌های کودک خود لذت می‌برند؛ بنابراین پدر بچه‌ها می‌تواند بدون اینکه مادر خبردار شود، کودک خود را به درست کردن یک کاردستی جالب برای روز مادر تشویق کند. این کاردستی می‌تواند، صرفا یک کارت تبریک با نقاشی‌های کودک باشد.

اگر کودک نیستید، باز هم با انجام دادن کار‌های خانگی می‌توانید او را خوشحال کنید. مثلا، اگر با بافتنی یا خیاطی آشنایی دارید، می‌توانید برای او چیزی بافته یا بدوزید. یا اگر این کار‌ها برایتان سخت است، آلبومی زیبا از عکس‌های قدیمی خانواده تان درست کرده و کنار او بنشینید و با یکدیگر خاطرات گذشته را زنده کنید.

۶. سرگرمی‌های جالب

یکی دیگر از خواسته‌های مادران، پیدا کردن زمانی برای سرگرمی‌های مورد علاقه شان است. مثلا، شاید دوست داشته باشند به یک مکان تفریحی مانند موزه، سینما یا پارک بروند. برخی از مادران هم می‌خواهند زمانی برای دیدن دوستان یا اقوام خود داشته باشند. پس می‌توانید این خواسته آن‌ها را به راحتی برآورده کنید. درواقع روز مادر یا حتی یک روز قبل از آن، دوستان و اقوامی را که می‌دانید مادرتان با دیدن آن‌ها شاد می‌شود به خانه دعوت کنید. البته یادتان باشد که هزینه این مهمانی و کار‌های مربوط به آن کاملا با خودتان است و نباید مادرتان را در انجام دادن کار‌ها شریک کنید.

۷. روزی بدون دردسر

خانه‌هایی که بیش از یک کودک دارند، معمولا پر سروصدا می‌شوند. کودکان ممکن است بر سر هر چیزی با یکدیگر دعوا کنند. در این خانه ها، بیشتر مواقع مادر‌ها به دنبال زمانی برای سکوت و آرامش هستند. اینجا پدر بچه‌ها باید با ترفند‌هایی که معمولا می‌شناسد، حداقل یک روز آرام و بدون دعوا و سروصدای کودکان برای مادر فراهم کند. این کار از خریدن هر هدیه ای، برای مادران بهتر و خواستنی‌تر است.

۸. گذراندن یک روز زیبای پر از هیجان

یکی دیگر از خواسته‌های مادران، داشتن روزی متفاوت، اما زیبا در مقایسه با تمام روز‌های زندگی روزمره خود است. می‌توانید همراه با مادر خود به دل طبیعت زده و از بودن در فضای پر از آرامش و زیبا لذت ببرید. یا حتی می‌توانید او به یک کافی شاپ برده و او را مهمان یک قهوه خوش طعم کنید. این کار‌ها و برنامه‌های مشابه آن می‌توانند روزی خاطره انگیز برای مادرتان بسازند.

خرید یک هدیه مانند، عطر، لباس یا هر هدیه دیگر ممکن است مادر‌ها را خوشحال کند، اما باور کنید مادرتان به هدیه فیزیکی نیاز ندارد. به عبارت دیگر برای آن‌ها هدیه‌ای کادوپیچ شده نخرید و به جای آن، هدایای معنوی برایشان فراهم کنید.

یادتان باشد هر یک از کار‌های معنوی فوق می‌تواند روز مادر را به یکی از بهترین روز‌ها تبدیل کنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت ویکی گردی، تاریخ انتشار:22دی1401،کدخبر:4073،www.wikigardi.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین