پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۲۲۶
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲
محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید امور ایثارگران با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ هزار ایثارگر واجد شرایط قانونی برای دریافت خودرو هستند، گفت:، اما در قانون بودجه امسال فقط واگذاری ۱۰ هزار خودرو برای آن‌ها پیش بینی شده است، بنابراین اولویت بندی برای واگذاری در دستور کار کمیسیون فرعی اقتصاد دولت قرار دارد.

شعار سال: محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید امور ایثارگران بیان کرد: به استناد مصوبه مجلس شورای اسلامی به جانبازان و آزادگان ۲۵ درصد به بالا پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و به جانبازان و آزادگان زیر ۲۵ درصد چهار میلیون و ۵۰۰ هزارتومان کمک معیشت از سوی بنیاد شهید پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد از کمک معیشت بگیران جانبازان ۲۵ درصد به بالا هستند، افزود: ۹۲ هزار نفر از جانبازان و آزادگان از کار افتاده کلی هستند که از بنیاد شهید حقوق حالت اشتغال با میانگین ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

پاکدل گفت: معمولا جانبازان ۵۰ درصد به بالا، جانبازان شیمیایی، جانبازان اعصاب و روان، جانبازان دارای مشکلات جسمی و حرکتی و بیماران صعب العلاج نیز که براساس رای کمیسیون پزشکی نیاز به پرستار داشته باشند حق پرستاری دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۶۳ هزار نفر از جانبازان و آزادگان علاوه بر حقوق یا کمک معیشت حق پرستاری دریافت می‌کنند، افزود: حق پرستاری معادل حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار است که امسال براساس مصوبه باید با افزایش ۵۷ درصدی به حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسید، اما به دلیل کمبود منابع ما از مرداد ماه امسال توانستیم حق پرستاری را ۳۸ درصد افزایش دهیم و اکنون به سه میلیون و ۶۵۰ هزار تومان حق پرستاری پرداخت می‌شود.

واگذاری خودرو به ایثاگران براساس اولویت‌بندی

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید امور ایثارگران در خصوص واگذاری خودرو به ایثارگران نیز گفت: بیش از ۲۰۰ هزار ایثارگر واجد شرایط قانونی برای دریافت خودرو هستند، اما در قانون بودجه امسال فقط واگذاری ۱۰ هزار خودرو برای آن‌ها پیش بینی شده است.

پاکدل تاکید کرد: اولویت بندی برای واگذاری خودرو بین متقاضیان در دستور کار کمیسیون فرعی اقتصاد دولت قرار دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت قدس آنلاین، تاریخ انتشار:۹ بهمن ۱۴۰۱، کدخبر: ۸۴۶۱۰۰، www.qudsonline.irr

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین