پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 February 26
کد خبر: ۳۸۶۶۴۸
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱
مطالعات علی بیت اللهی، زلزله شناس ایرانی نشان می‌دهد، در صورت بروز زمین لرزه‌های بزرگ با مقیاس بالاتر از ۷ ریشتر مانند آنچه در ترکیه رخ داد، حدود ۳۰۰‌هزار ساختمان در پایتخت تخریب می‌شود. این کارشناس اضافه می کند که طبق مطالعه ای، وقوع زمین لرزه با بزرگای ۷/ ۶ ریشتری، با منشأ گسل ری، می‌تواند منجر به تلفات ۶ درصدی جمعیت کل تهران شود و ۵۵‌درصد ساختمان‌های پایتخت را ویران کند.

شعار سال: روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از یک زلزله‌شناس پیش‌بینی کرده در صورت وقوع زلزله‌ای شبیه زلزله ترکیه در تهران، ۳۰۰ هزار ساختمان تخریب می‌شود!

 مطالعات علی بیت اللهی، زلزله شناس ایرانی نشان می‌دهد، در صورت بروز زمین لرزه‌های بزرگ با مقیاس بالاتر از ۷ ریشتر مانند آنچه در ترکیه رخ داد، حدود ۳۰۰‌هزار ساختمان در پایتخت تخریب می‌شود. تعداد پلاک‌های مسکونی در تهران حدود یک میلیون پلاک است. به طور کلی حدود ۴ میلیون نفر از جمعیت شهر تهران تحت‌تاثیر چنین زلزله‌ای قرار خواهند گرفت.

در ادامه این گزارش به مطالعه آژانس بین‌المللی همکاری‌های ژاپن موسوم به جایکا در سال‌های ۷۸ و ۷۹ اشاره و نوشته شده است: وقوع زمین لرزه با بزرگای ۷/ ۶ ریشتری، با منشأ گسل ری، می‌تواند منجر به تلفات ۶ درصدی جمعیت کل تهران شود و ۵۵‌درصد ساختمان‌های پایتخت را ویران کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اعتمادآنلاین، تاریخ انتشار:1 اسفند۱۴۰۱، کدخبر: 598241، www.etemadonline.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین