پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۸۰۱
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
با تغییرات پیش بینی شده در سامانه خبرنگاری، خبرنگاران برای ثبت درخواست ارزیابی خود نیازی به ارائه معرفی­‌نامه کاغذی از سوی مدیر مسئول رسانه محل فعالیت نداشته و تنها کافی است هنگام ثبت نام در سامانه، رسانه مورد نظر خود را مشخص کنند.پیامی الکترونیک برای مدیر مسئول ارسال شده و با پاسخ پیام، وضعیت خبرنگار تعیین جایگاه می شود.

شعارسال: بحث شیوه ثبت سوابق و تائید فعالیت خبرنگاران ، یکی از دغدغه های این روزهای اصحاب رسانه است. دغدغه ای که با راه اندازی سامانه جامع رسانه ها تا حدی رفع گردیده است. این سامانه چند وقتی است که در بحث تائید هویت خبرنگاران دچار اختلال شده و در بخشنامه جدید ارسالی در خصوص آن توضیحات لازم داده شده است.

ادعای تسریع و تسهیل در ثبت درخواست ارزیابی خبرنگاران در سامانه جامع رسانه ها

در اطلاعیه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی آمده است: با تغییرات پیش بینی شده در سامانه خبرنگاری هم اکنون مشکلات قبلی برطرف شده و سامانه جدید بزودی رونمایی خواهد شد. بر این اساس با توجه به تغییرات انجام شده، خبرنگاران برای ثبت درخواست ارزیابی خود نیازی به ارائه معرفی­‌نامه کاغذی از سوی مدیر مسئول رسانه محل فعالیت ندارند بلکه کافی است هنگام ثبت نام در سامانه، رسانه مورد نظر خود را مشخص کنند. پس از آن این درخواست به صورت الکترونیکی برای مدیر مسئول رسانه مورد نظر ارسال می‌شود. بعد از تائید درخواست خبرنگار از سوی مدیر مسئول ادامه بررسی پرونده صورت می گیرد. در تغییرات جدید آثار خبرنگاران به خصوص مواردی که آثار به دلیل نداشتن نام نویسنده، دچار مشکل می­‌شد، با تأیید مدیر مسئول رسانه، روند تسهیل می‌شود.

در این اطلاعیه با اشاره به اینکه با تغییرات جدید در سامانه و تسهیل فرایندها، از این ‌پس فقط خبرنگاران دارای پرونده تائید شده در سامانه جامع رسانه­‌های کشور می­‌توانند از خدمات یا امکانات در نظر گرفته شده بهره­‌مند شوند، تاکید شده خبرنگاران با توجه به نوع و ترتیب انتشار رسانه­‌ای که در آن مشغول به فعالیت هستند باید به صورت متناوب آثار خود را در سامانه بارگذاری کنند تا در ارزیابی­‌های بعدی تداوم فعالیت حرفه‌ای آنان احراز شده، بتوانند حائز کسب امتیازات لازم گردند.

نکته دیگر اینکه در تغییرات جدید امکانی فراهم شده تا خبرنگاران بتوانند حوزه‌های فعالیت حرفه‌ای خود را در سامانه ثبت نمایند. در این زمینه تلاش شده همه شاخه‌ها و زیرشاخه‌های متعارف به عنوان موضوعات کاری قابلیت انتخاب داشته باشد. گفتنی است، سامانه فعلی از چهارشنبه ۱۰ اسفند غیرفعال می شود و پس از چند روز با تغییرات جدید در دسترس‌ قرار خواهد گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته ازسایت توسعه پویا، تاریخ انتشار: 10 اسفند 1401، کدخبر: 53098، toseepooya.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین